Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

6 Mart 2012, Salı 14:40

Dr. Emin Fadıllıoğlu, GSK Türkiye Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı oldu

2007 yılından bu yana GlaxoSmithKline (GSK) Türkiye Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı görevini yürüten Yiğit Gürçay’ın GSK Ortadoğu ve Afrika bölgesinin başına atanmasının ardından, GSK Türkiye Genel Müdürlüğü ve Başkan Yardımcılığı görevine Dr. Emin Fadıllıoğlu atandı. İlaç sektörünün deneyimli ve başarılı üst düzey yöneticilerinden olan Dr. Fadıllıoğlu yeni görevine 1 Mart 2012 itibarı ile başladı.

Dr. Emin Fadıllıoğlu hakkında

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Fadıllıoğlu, MBA eğitimini 1993 yılında Marmara Üniversitesi’nde tamamladı. Dr. Fadıllıoğlu kariyerine Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde hekim olarak başladı. Abbott Türkiye‘de Pazarlama/Satış Bölümlerinde farklı görevlerde çalıştıktan sonra, Japonya’da Abbott Diabetes Care Divizyonu’nda (ADC) Asya Pasifik Ticari/Bölge direktörlüğü görevlerinde bulundu.

Türkiye’ye döndükten sonra ADC Güney, Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan Bölge Direktörü olan Fadıllıoğlu, daha sonra Almanya merkezli ADC Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan Divizyon Başkan Yardımcısı ve ADC Kuzey Avrupa & Kanada Divizyon Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

Fadıllıoğlu 2008 yılından bu yana Abbott Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmaktaydı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sanofi ve Pasteur Enstitüsü birlikte yenilikçi biyomedikal araştırmaları destekleyecek

Sanofi ve Pasteur Enstitüsü, sağlık hizmetlerinde bilimsel mükemmelliği geliştirmek amacıyla dünya çapında Sanofi-Pasteur Enstitüsü Ödüllerini başlatıyor.

Kapat