Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

6 Eylül 2013, Cuma 13:39

Doktorlar ve diş hekimleri Seviye Tespit Sınavı 2013 Eylül’de

Diş Hekimliği Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavına ve 8 Eylül 2013 tarihinde yapılacak

7 Eylül 2013 tarihinde yapılacak Diş Hekimliği Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavına ve 8 Eylül 2013 tarihinde yapılacak Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Sonbahar Dönemi Seviye Tespit Sınavına başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 3 Eylül 2013 tarihinde saat 09.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinecekler. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı yer alıyor. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması ise zorunlu.

Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermeleri gerekiyor. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundalar. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmaması gerekiyor.  STS Diş Hekimliği için Sınava Giriş Belgesi’ni ve STS Tıp Doktorluğu için Sınavın iki oturumuna da katılacak adaylar, sınavın iki oturumuna ait Sınava Giriş Belgelerini ayrı ayrı edinmeleri gerekiyor. Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar, sınava alınmayacak. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyeceği belirtildi.

Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değil), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacak. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olması, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunması, pasaportun süresi geçerli olması gerekiyor. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecek. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
“İlaç firmalarında çalışan eczacı sayısı az”

Kayseri Eczacılar Odası Başkanı Oğuzhan Ulutaş, eczacılık fakültelerinden mezun olan öğrencilerin işsizlikle karşı karşıya kaldığını belirtti. Eczacılık fakültelerinin yeniden şekillendirilmesini...

Kapat