Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

20 Ocak 2009, Salı 19:48

“Diyabet’i Yaşıyoruz” atölye çalışmaları başladı

Diyabet hasta ve yakınları, hastalığa karşı mücadelelerini ve deneyimlerini, “Diyabet’i Yaşıyoruz” ödüllü yaratıcı anlatım yarışması kapsamında, Bakırköy Diyabet Vakfı Prof. Dr. Üstün Korugan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen atölye çalışmasında yarattıkları sanat eserleri ile anlattılar. Kompozisyonlar, şiirler, resimler ve fotoğraflar diyabet hastalarının kendilerini ifade etmelerine araç oldu. Atölye çalışmaları sırası ile Antalya, Kahramanmaraş, Samsun, Muğla, Ankara, İzmir ve Edirne’de de gerçekleştirilecek.

Diyabetten etkilenen kişileri bir araya getirmek ve diyabet hakkında farkındalık yaratmak amacını taşıyan “Diyabet’i Yaşıyoruz” yarışması, dünya çapında Lilly İlaç, Uluslararası Diyabet Federasyonu ve Uluslararası Pediatrik ve Adolesan Derneği tarafından düzenleniyor. Türkiye’de yarışma Türkiye Diyabet Vakfı, Çocuk ve Adelosan Diyabetikler Derneği ve Diyabetle Yaşam Derneği işbirliği ile düzenleniyor.

Türkiye’de bu yıl ikincisi düzenlenen “Diyabet’i Yaşıyoruz” yarışmasının jüri üyeleri arasında Yaşar Kemal, Ara Güler ve Mehmet Güleryüz gibi ünlü isimler de yer alıyor.  Son katılım tarihi 31 Mart 2009 olan yarışmaya, diyabet hastaları ve yakınları resim, kompozisyon, şiir ve fotoğraf çalışmalarıyla katılabiliyorlar. Türkiye elemelerinin ardından tüm eserler uluslararası yarışmaya gönderilecek. Yarışmaya katılan tüm eserler ve hikayeler dünyadaki benzerleri ile birlikte, oluşturulacak bir web sayfasında yer alarak diyabet hastaları için ilham kaynağı olarak paylaşıma sunulacak.

“Diyabet’i Yaşıyoruz” Workshop İl ve Tarihleri

İstanbul / Üstün Korugan Kültür Merkezi   18 Ocak
Antalya / Akdeniz Üniversitesi   27 Ocak
Maraş / Sütçü İmam Üniversitesi   31 Ocak
Samsun   14 Şubat
Muğla   21 Şubat
Ankara / Türkiye Diyabet Vakfı   22 Şubat
İzmir   28 Şubat
Edirne   Mart’ın ilk yarısı
 

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye Psikiyatri Derneği medya ile buluşuyor

Türkiye Psikiyatri Derneği, küresel ekonomik krizin etkileri konusunda ne tür politika değişimlerine gereksinim duyulduğuna dair konuları 23 Ocak Cuma günü...

Kapat