Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

19 Ağustos 2013, Pazartesi 10:12

Dişte ikinci muayene ücretsiz olacak

Diş tedavisi görüp de başka bir dişi için 10 gün içinde aynı hastaneye müracaat eden hastalardan hastanelerin muayene ücreti talep etmesine Sağlık Bakanlığı el koydu.

Buna göre diş muayenesi için sisteme ilk muayene girişi yapıldıktan sonra 10 günlük içinde başka bir diş için aynı sağlık tesisine tekrar muayene olmak isteyen hastaya ikinci muayene için sisteme muayene ücreti girilmeyecek. Ayrıca hastaların diş hekimi tarafından ilk muayenesinde tüm ağız muayenelerinin yapılacak ve muayene sonucunda belirlenen ve farklı tarihlerde dolgu, diş çekimi gibi tedavileri yapılan işlemler için de her defasında sisteme muayene girişi yapılmayacak. 81 Kamu Hastaneleri Birliği’ne konuyla ilgili yazı gönderen Bakanlık, Sağlık Uygulama Tebliğinde “Hizmet başına ödeme yöntemi kapsamında ayaktan muayene sonrasında aynı sağlık kurumunda söz konusu muayene ile ilgili olarak yapılması gerekli görülen tanı ve/veya tedaviye yönelik işlemler için muayene girişi yapılmayacaktır” hükmünün yer aldığını hatırlattı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye canlıdan akciğer nakline hazırlanıyor

Yaptığı başarılı organ nakli operasyonlarıyla adını duyuran Türkiye, sağ kalım oranını artıran canlıdan akciğer nakline hazırlanıyor. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri...

Kapat