Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

5 Temmuz 2013, Cuma 10:42

Darp edilen doktor yoğun bakımda

Adana’da özel bir hastanede Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Özgür Kaya Selçuk’a muayene olan Selma İpekli adlı 34 haftalık hamile kadının karnındaki bebeğin, gelişim geriliği gösterdiği tespit edildi.

Kaya Selçuk, bunun üzerine İpekli’yi, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne sevk etti. Buradaki kontrollerde anne karnındaki bebeğin öldüğü belirlendi. Ancak gerek İpekli, gerekse de yakınları buna inanmak istemedi ve tekrar Op. Dr. Özgür Kayaselçuk’un yanına gitti. Kayaselçuk da yaptığı kontroller sonucu aileye, bebeğin öldüğünü söyledi.

Bunun üzerine hasta yakınları Dr. Kaya Selçuk’a tekme tokat saldırdı. Yüzüne ve vücudunun çeşitli yerlerine darbe alan Kayaselçuk, önce çalıştığı hastanenin acil servisine, daha sonra da başka bir hastaneye sevk edildi.

‘SOL GÖZÜNDE GÖRME AZLIĞI VAR’
Ntv’nin haberine göre; Dr. Özgür Kaya Selçuk’un tedavisini üstlenen Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Süha Kınalı,”Şu anda hastamızda orta şuur kaybının yanında sol gözünde görme azlığı, kafa travması ve buna bağlı olarak da bulantı ve kusma gibi şikayetler mevcut. Şu anda kendisini yoğun bakımda müşahade altında tutuyoruz’ dedi.

‘HEKİME ŞİDDET ADANA’DA ARTTI’
Kaya Selçuk’un tedavi gördüğü hastaneye giden Adana-Osmaniye Tabip Odası Başkanı Ali İhsan Ökten, hekimlere yönelik şiddetin özellikle Adana’da artış gösterdiğe vurgu yaparak, “Çok üzücü bir olay. Özgür arkadaşımızın hayati tehlikesi mevcut. Sol gözünde görme kaybının yanı sıra bulantı ve kusması var. Yoğun bakıma alınıp, gözlem altına alınacak. Çok üzücü bir olay. Şu anda kafa travmasına bağlı olarak uyutuluyor” şeklinde konuştu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Aile hekimleri ruh sağlığına da bakacak

Aile hekimlerine psikiyatrik bozukluklar, tanı, tedavi ve takipleri konusunda eğitim verilecek. İlk tanıyı aile hekimleri koyacak gerekirse hastayı sevk edecek....

Kapat