Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

26 Nisan 2012, Perşembe 17:53

Daiichi-Sankyo’ya da üç yeni atama

Daha önce sektörde çeşitli firmalarda yılların birikimine sahip üç isim Daiichi-Sankyo’ya katıldı. Ocak 2012 itibari ile atanan Dr. Hakan Karaçay ve Nisan 2012 itibari ile atanan Dr. Ender Tekeş, firmada “Medikal Müdür” pozisyonuna getirildiler. Yine Nisan 2012 itibari ile firmaya katılan Ecz. Özlem Dal ise, “Depo Mesul Müdürü” olarak görev yapacak.

Dr. Hakan Karaçay

1967 doğumlu Hakan Karaçay Lisans eğitimini Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı. Yaklaşık 14 yıl sağlık sektöründe Uzman Tedavi alanında doktor olarak görev yaptı. Profesyonel hayatına 2006 yılında Abbott İlaçları’nda Ürün Güvenliği Müdürü olarak başlayan Hakan Karaçay çalıştığı dönemde farmakovijilans, klinik araştırmalar ve medikal cihaz güvenliği alanlarından sorumlu olarak görev yaptı.

2009 yılında Sanovel firması Kardiyovasküler Grubuna Medikal Müdür olarak transfer oldu. Ocak 2012 itibariyle de Daiichi-Sankyo Medikal Müdür pozisyonuna atandı.

Dr. Ender Tekeş

1976 yılında Denizli’de doğan Ender Tekeş, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Ardından Hacettepe Üniversitesi’nde Farmakovijilans alanında uzmanlığını tamamladı. Profesyonel hayatına 2006 yılında İbrahim Ethem Ulagay‘da başlayan Ender Tekeş, bu firmada Medikal Müdür olarak görev yaptı. 2008 yılında ise Sanofi‘de kardiyovasküler ürünler grubunda Medikal Müdür olarak göreve başladı ve ardından Klinik Araştırmalar departmanında Medikal Danışman görevinde bulundu. 2012 Nisan ayı itibariyle de Daiichi-Sankyo Medikal Müdür pozisyonuna atandı.

Ecz. Özlem Dal

1980 yılında İstanbul’da doğan Özlem Dal, İstanbul Üniversitesi Eczacılık fakültesinden 2002 yılında mezun oldu. Aynı üniversitenin Farmasötik Teknoloji Yüksek Lisans programını 2004 yılında tamamlayarak bir süre Araştırma Görevlisi olarak üniversitede görev yaptı. İlaç sektöründeki kariyerine 2008 yılında Sanofi’de Mesul Müdür olarak başlayan Dal, 2012 Nisan ayı itibariyle de Daiichi-Sankyo Depo Mesul Müdürü pozisyonuna atandı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Amgen, Mustafa Nevzat’ı 700 milyon dolara satın aldı

Dünyanın bağımsız en büyük biyoteknoloji firması Amgen, Mustafa Nevzat'ın %95,6'sını satın aldığını duyurdu. Anlaşma ile Mustafa Nevzat'ın değeri 700 milyon...

Kapat