Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

22 Mart 2011, Salı 14:26

Daiichi Sankyo Türkiye’de “En İyi İş Yeri” seçildi

2008 yılında hızlı adımlarla Türkiye ilaç pazarına giren Daiichi Sankyo, çalışmalarını 3 yıldır tüm hızıyla sürdürürken, “İnsana Değer Veren” yaklaşımları ile de dikkat çekiyor. İnsan Kaynakları işe alım süreçlerinde gösterdikleri titizliğin karşılığı olarak son iki yıldır Kariyer.net tarafından verilen “İnsan’a Saygı Ödülü” ne layık görülen Daiichi Sankyo, 2010 yılında ilk defa katıldığı AON Hewitt “En İyi İş Yerleri Araştırması”nda birinciliği alarak “En İyi İş Yerleri” arasına zirveden giriş yaptı.

AON Hewitt tarafından uzun yıllardır dünya genelinde yürütülen En İyi İş Yerleri Araştırması Türkiye’de 4 yıldır gerçekleştiriliyor. Daiichi Sankyo, 4 sene boyunca araştırmaya katılan firmalar arasında en yüksek skoru alarak birinciliği elde etti. 4 sene toplamında 133 şirket ve 130.000 çalışan bu araştırmaya katıldı. Bu 4 sene içerisinde ilk kez bir ilaç şirketi tüm sektörlerde birinciliği aldı.

Şirketlerin değişen ekonomik koşullarda faaliyetlerini olumlu şekilde sürdürebilmeleri ve bunu şirket hedeflerine odaklanan çalışanlarla başarmaları gün geçtikçe önem kazanıyor. Bu koşullarda çalışan bağlılığını ölçmek, tehdit alanlarını görmek ve buna göre aksiyon planları geliştirmek için şirketler En İyi İşyerleri Araştırması’na katılıyor. Türkiye’de her yıl katılımcı firma sayısı artıyor ve şirketler en önemli değerleri olan “İnsan”a gün geçtikçe daha fazla yatırım yapıyor.

Daiichi Sankyo, hem gelişmiş, hem de gelişmekte olan pazarlarda hastaların değişkenlik gösteren ve karşılanmamış ihtiyaçlarını karşılamak adına yenilikçi ilaçların yaratılması ve tedariğine kendini adamış bir kuruluş. Şirket, 2005 yılında, Daiichi ve Sankyo isimli iki geleneksel Japon şirketinin birleşmesiyle kuruldu. Yaklaşık 7,3 milyar €’luk bir gelirle Daiichi Sankyo dünyanın önde gelen 20 ilaç şirketinden biri. Bir yandan hipertansiyon, hiperlipidemi ve bakteriyel enfeksiyonlar alanlarında ilaç portföyünü sürdürürken, diğer yandan trombotik hastalıklar alanında tedavi geliştirmeye ve onkoloji ile kardiyo-metabolik terapilerin bulunmasına odaklanmış bir şirket. Daiichi Sankyo ayrıca Pazar ve müşteri çeşitliliğine cevap verecek ve büyüme fırsatlarını değer zincirinin ötesinde optimize edecek olan “Hibrid İş Modeli” ni de yarattı.

Şirketin dünya merkezi Tokyo’da, Avrupa genel merkezi ise Münih’te yer alıyor. Almanya’da bulunan Pfaffenhofen – global üretim tesisine ek olarak Avrupa’da 12 ülkede iştirakleri var.

Daiichi Sankyo Türkiye Genel Müdürü Dr. İlker Özbay, “En İyi İş Yeri” ödülü için şunları söyledi;
“Türk ilaç sektöründe faaliyet göstermeye başladığımız 3.yılımızda sadece ilaç sektöründe değil tüm sektörler arasında “Türkiye’nin En İyi İşyeri” seçilmek bize gurur veriyor. Bu gururu ve başarıyı yaşatan değerli çalışanlarımız ve onları sürekli destekleyen ailelerine sonsuz teşekkür ederiz. AON Hewitt tarafından yapılan bu araştırmada bu yıla kadar hiçbir ilaç şirketi birinciliği alamadı hem de tüm sektörler arasında. “Sınıfında öncü ve sınıfının en iyisi” olmak Daiichi Sankyo’nun misyonu ve biz Daiichi Sankyo Türkiye olarak bu ödülü almak ile hem Türkiye’deki ilaç şirketleri arasında sınıfının en iyisi hem de sınıfının öncüsü olduk.”
 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye’de bir sağlık üssünün tohumları atılıyor

Türkiye'yi üretim ve Ar-Ge merkezi olarak belirleyen sanofi-aventis, ülkede ilaç keşfinin yolunu açmak üzere Ege Üniversitesi ile Ar-Ge işbirliğine imza...

Kapat