Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

20 Şubat 2012, Pazartesi 16:32

“Daha Fazla Sağlık” için başvurular devam ediyor

Boehringer Ingelheim ile Ashoka’nın küresel olarak hayata geçirdiği “Daha Fazla Sağlık” (Making More Health) girişimi, sağlık sorunlarını gidermek için en parlak çözümleri tanımlayarak bu çözümleri üretenleri destekleyerek, sağlıklı bireylerin, ailelerin ve toplumların gelişmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Sağlık sektörünün geleceğini şekillendirmeye yardımcı olacak yenilikçi insanlar ve fikirleri bulmaya adanmış bu proje ile dünyada 50 sosyal girişimci seçilecek ve kendilerine üç yıl boyunca maddi destek sağlanacak. Boehringer Ingelheim, bu desteğin en az iki sosyal girişimcinin seçilmesinin öngörüldüğü Türkiye’de, her iki girişimci için toplamda en az 220 bin dolar olacağını belirtiyor. Firma tarafından yapılan basın duyurusunda, bu proje için dünya genelinde ayrılan toplam bütçenin ise 12 milyon dolar olduğu ifade ediliyor.

Boehringer Ingelheim İK Direktörü Ebru Akça

Boehringer Ingelheim İK Direktörü Ebru Akça,

“29 Kasım’da gerçekleşen lansman sonrası geçen iki ayda birbirinden yaratıcı 26 proje başvurusu aldık. Projeler, engellilerin sosyal ve ekonomik hayata katılımı alanında yoğunlaşıyor, bunu sağlık ürünlerinde inovasyon izliyor. İl bazında en çok katılım İstanbul’dan.”

diyor.

2012 ve 2013’de Türkiye’den sağlık alanında lider en az iki sosyal girişimcinin belirlenip destekleneceği “Daha Fazla Sağlık” girişimine başvurular Mart ayı sonuna kadar devam edecek.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Esnek çalışma uygulamasına geçen firmalar arasına Novartis de katıldı

Şirket, çalışanların haftanın bir günü çalışacağı mekânı kendisinin belirlediği bu yeni uygulama sayesinde "ofis dışından çalışma" esnekliği getiriyor.

Kapat