Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Mayıs 2011, Çarşamba 18:43

Çocukların Gözünden MS, Galeri Işık İstanbul’da

Bayer’in, Türkiye MS Derneği ve İzmir MS Derneği işbirliğiyle düzenlediği “Ailem, Ben, Bir de MS” adlı resim yarışması kapsamında dereceye giren isimler belli oldu.

Sanatçı Süleyman Saim Tekcan’ın başkanlığında MS Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Suay Sipahi, İzmir MS Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Füsun Çelebi, pedagog Feriha Dildar, ressam Nesrin Çalıka, gazeteci Mesude Erşan ve Bayer Türk Özel Tedaviler İş Birimi Müdürü Falih Kocaman’dan oluşan jürinin gerçekleştirdiği değerlendirme sonunda, 6-10 yaş kategorisinde birinciliği İzmir’den Sude Aleyna Erem, ikinciliği Elazığ’dan Zeynep Yokuş ve üçüncülüğü İstanbul’dan Beyza Lal Kandemir elde etti. 11-16 yaş kategorisinde ise birincilik İstanbul’dan Cemre Baygın’ın, ikincilik İzmir’den Sümeyya Yurtmalı’nın ve üçüncülük Kocaeli’nden Sena Vatansever’in oldu.

11-16 yaş birincisi Cemre Baygın

Yarışmada ilk üçe giren eserlerin yanı sıra özel ödül de belirleyen jüri, Cemre Dolu (6 yaş, İzmir), Hayrinüssa Balcan (6 yaş, Manisa), Merve Meltem Uçucu (14 yaş, İskenderun) ve Beyza Yılmaz’ın (12 yaş, Mersin) çalışmalarını da ayrıca ödüle değer buldu.

Yarışmada sergilenmeye değer bulunan eserler Galeri Işık İstanbul’da 24-30 Mayıs tarihleri arasında görülebilecek.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Engelliler için engelsiz diş tedavisi

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Hastanesi, JCI akreditasyonu gereği, hastanenin fiziki şartlarının tekerlekli sandalyelerin hareketine uygun olarak yeniden düzenlendiği bildirildi.

Kapat