Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

16 Mart 2011, Çarşamba 13:42

Çocuklar epilepsi mücadelesini tuvale yansıtacak

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği tarafından Sanofi-Aventis’in desteği ile bu yıl beşincisi düzenlenen “Epilepsi ve Ben” Resim Yarışması’na son başvuru tarihi 30 Nisan 2011. Epilepsi hastası (sara hastalığı) olan 6 -16 yaşları arasındaki çocukların katılabildiği yarışma ile epilepsi konusunda farkındalığı artırmak, epilepsi hastası olan çocukların kendilerini ifade etmesi için fırsat yaratmak ve epilepsiden etkilenen bireyleri ve aileleri yakınlaştırmak amaçlanıyor. 6-11 ve 12-16 yaş arası olmak üzere iki ayrı yaş kategorisinde gerçekleştirilen, epilepsi (sara) teşhisi konmuş çocukların katılabildiği yarışmada birincilik ödülü 2000, ikincilik ödülü 1500 ve üçüncülük ödülü 1000 TL. Her yıl yoğun ilgi gören yarışmada, sulu boya, yağlı ya da kuru pastel, yağlı boya ya da karışık türlerde resimler yarışıyor.

Aileleri Yakınlaştırmak Hedefleniyor 

Sanofi-aventis Kıdemli Marka Müdürü Levent Öztekin, “Türk Epilepsi ile Savaş Derneği ile bu yıl beşincisini düzenlediğimiz yarışmada tedavi edilebilen bir hastalık olan epilepsi ile mücadelede çocukların resimle kendilerini ifade etmelerini hedefliyoruz. Epilepsi, hastaların yanı sıra ailelerinin yaşam kalitesini de etkiliyor. Bu yarışma ile aynı zamanda epilepsiden etkilenen bireyleri ve aileleri yakınlaştırmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.
 
Tüm katımcıların ad, soyad, iletişim bilgileriyle birlikte doktorunun ad ve soyadını resimlerinin arkasına yazmaları gerekiyor. Resimler, başvuru formu ile birlikte gonderiliyor. Başvuru formlar ve detaylar: www.epilepsiveben.net, cortex iletişim (0212 325 3232). Ödüller, sahiplerini 4 Haziran tarihinde Şile’de yapılacak ödül töreni ile bulacak.

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Böbreklerini koru, kalbini kurtar

Bu yıl Dünya Böbrek Günü, 10 Mart günü ve haftası "Böbreklerini Koru, Kalbini Kurtar" ana teması ile kutlanıyor.

Kapat