Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

27 Ocak 2012, Cuma 13:51

Celgene, Avila Therapeutics’i 350 milyon dolara satın aldı

Celgene, hastalıkları protein susturma metodu ile tedavi eden hedeflenmiş kovalent ürünler geliştiren Avila Therapeutics’i 350 milyon dolara satın aldığını açıkladı. İki firma arasındaki anlaşma, ulaşılacak hedeflere bağlı ve toplamda 575 milyon dolara ulaşabilecek ek ödemeleri de içeriyor.

Satın alma ile birlikte Celgene, Avila’nın henüz Faz I aşamasında bulunan AVL-292 kod adlı yüksek seçiciliğe sahip Bruton tirozin kinaz inhibitörü sayesinde, hematolojik kanserlerdeki pozisyonunu güçlendirmeyi amaçlıyor. Ayrıca, Avila’nın tescilli Avilomics™ platformu ile yatırımını, kompleks hastalıklar için özgün tedaviler geliştirmeye yönlendirmeyi hedefliyor.

Celgene’in Araştırma ve Erken Aşama Geliştirme Başkanı Dr. Tom Daniel, yayınlanan basın duyurusunda,

“Avila Therapeutics, bizim tüm dünyadaki hastaların yaşamlarını inovatif bilim ve hastalık-yönlendiren terapiler ile iyileştirmeye olan bağlılığımızla örtüşen, olağanüstü bir şirket. Özellikle, Avila’nın eşsiz protein susturma yaklaşımını hematoloji, onkoloji ve immün-enflamatuar hastalıklardaki araştırma girişimlerimiz için büyük umut vaat eden bir alan olarak görüyoruz.”

diyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Kanser tedavisinde çığır açması beklenen klinik çalışma başlıyor

Roswell Park Kanser Enstitüsü, kanser hücrelerine saldıracak kişiselleştirilmiş bir immünoterapinin deneneceği heyecan verici yeni bir klinik araştırmaya başlıyor.

Kapat