Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

26 Nisan 2012, Perşembe 20:49

Bölge merkezini Türkiye’ye taşıyan firmalar arasına Sanofi de katıldı

Sanofi Grubu İstanbul’u yeni kurulan Türkiye ve Ortadoğu Bölgesi’nin merkez ofisi olarak belirledi. Yeni yönetim yapısında İstanbul Ofisi, Türkiye dâhil olmak üzere Körfez Ülkeleri (Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Yemen), İran, İsrail, Suudi Arabistan, Lübnan, Suriye, Filistin, Ürdün ve Irak’a rehberlik edecek.

Türkiye ve Ortadoğu Bölgesi Operasyonlarından sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atanan Stephen Cobham yeni yapılanmayla ilgili olarak, Türkiye’nin büyüyen ekonomisi ve komşu ülkeleriyle olan ilişkilerinin Bölge’ye rehberlik edeceğini ifade etti. Sanofi Grubu’nun Sanofi, Sanofi Pasteur, Zentiva, Genzyme şirketleri ve üretim tesisleriyle kapsamlı bir iş modeline sahip olduğunu vurgulayan Cobham,

“Sanofi Grubu için Türkiye kaliteli işgücü, bilimsel altyapısı, tıbbi birikimi ve deneyimiyle bölgedeki Mükemmellik Merkezi’ne dönüşüyor. Tüm bu özellikleriyle Türkiye, Sanofi Grubu bünyesinde önemli ve ayrıcalıklı bir platform olarak konumlanıyor. Türkiye’nin liderliğinin bölge operasyonlarına değer katacağına inanıyoruz.”

dedi.

Bu yeni yapılanmayla beraber Sanofi, Türkiye’deki çalışanların da deneyimlerini bölge ile paylaşmalarını, böylece entelektüel sermayelerini geliştirmeyi amaçlıyor. Türkiye’deki yenilikçilik, adanmışlık ve çalışkanlığın gücünden çok etkilendiğini söyleyen Cobham,

“İstanbul ofisi şimdiden klinik çalışmalar, satın alım ve bilişim çözümleri alanlarında bölgeye liderlik ediyor. Türk ve yabancı çalışanlarımızdan Sanofi Grubu olarak tüm bölgedeki operasyonlarımızın altyapı desteğini sağlayacak güçlü bir ekip oluşturuyoruz.”

dedi. Cobham Türkiye’nin yeni bölge yapısında önemli bir yatırım merkezi olduğunu da vurgularken,

“Birçok Ortadoğu ülkesine Türkiye’den ihracat yapıyoruz ve bu operasyonu daha da genişletmek istiyoruz.”

sözleriyle Lüleburgaz’daki üretim tesislerinin hem istihdam hem de ihracat bakımından ülke ekonomisine katkısına dikkat çekti.

Sanofi Grubu 2010 yılında da başarılı çalışmaları ve deneyimli ekibi dolayısıyla Türkiye Klinik Araştırmalar Birimini Orta Doğu Bölgesi’nin sorumlu lideri olarak atamıştı. Mısır, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Lübnan ve İran’dan sorumlu olan Sanofi Türkiye Klinik Araştırmalar ekibi, ülkelere klinik çalışmalarında danışmanlık yaparken Körfez ülkelerine de Ar-Ge ile ilgili eğitimler veriyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Pak Grubu, Mustafa Nevzat’ın Amgen’e satışına ilişkin bir basın açıklaması yaptı

Açıklamada, varılan satış anlaşmasının rekabet kurulu onayından sonra kesinleşeceği ifade edildi.

Kapat