Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

26 Nisan 2012, Perşembe 20:32

Pak Grubu, Mustafa Nevzat’ın Amgen’e satışına ilişkin bir basın açıklaması yaptı

Yaptığı açıklamada Mustafa Nevzat’ın Amgen’e satışına ilişkin anlaşmanın Rekabet Kurulu onayından sonra kesinlik kazanacağını ifade eden Pak Grubu, gelişmenin Türk İlaç Sektörü’nün biyolojik tedaviler konusunda bölgesel merkez olma yolunda ilerlemesine katkıda bulunacağının altını çizdi.

Açıklamada;

“Amgen tüm dünyadaki önde gelen pazarlarda hastaların yenilikçi ilaçlara erişimini sağlamakta kararlıdır. Mustafa Nevzat çalışanları ve Yönetim Ekibi ile birlikte Amgen, şimdi daha fazla yenilikçi tedaviyi Türkiye’ye getirebilecek, hızlı büyüyen pazarlara Türkiye’den ilaç ihracatını artıracak ve Türkiye’nin biyo ilaç sektörü için önemli bir bölgesel merkez olma konumunu güçlendirecektir.

Bu anlaşmanın sağladığı kaynaklarla Pak Grup ise temel iş alanlarına yatırım yapacaktır. Bu alanlar arasında maya, ekmek katkı maddeleri ve pişirme maddeleri (Pakmaya); karton (Kartonsan ve tarafımızdan yakın zaman önce satın alınan Yunanistan şirketi Mel); hayvan yemi (İntegro) yer almaktadır. Pak Grup bünyesindeki bütün şirketlerin Avrupa, Rusya, Ukrayna, Ortadoğu, Afrika ve Güney Amerika pazarlarında güçlü faaliyetleri vardır ve hepsi küresel oyunculardır.

Mustafa Nevzat dâhil olmak üzere, Pak Grup tüm dünyada yaklaşık 2,700 kişi çalıştırmaktadır. Grubun yıllık cirosu 750 milyon dolar civarındadır.”

ifadelerine yer verildi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye’nin sağlık kasabası “kAZabam”, Mayıs ayında faaliyete geçiyor

AstraZeneca tarafından hayata geçirilen kAZabam.com aile hekimlerinden başlayarak tüm hekimler için sürekli eğitimler içeren sanal sağlık kasabası niteliği taşıyor.

Kapat