Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

4 Nisan 2011, Pazartesi 19:48

Boehringer Ingelheim’da önemli atama

Murat Tanören, 7 Mart 2011 tarihinden itibaren Boehringer Ingelheim Solunum, Üroloji ve Nöroloji ürünlerinden sorumlu Pazarlama Müdürü olarak görevine başlayacak.

Tanören, Reçeteli Ürünler Satış ve Pazarlama Direktörü Evren Özlü’ye bağlı olarak, belirlenen şirket hedeflerine ulaşılması ve en yüksek seviyede pazar gelişim katkısının sağlanabilmesi için gerekli ürün stratejilerinin geliştirilmesinden ve hayata geçirilmesinden, bununla birlikte kendisine bağlı çalışacak olan Solunum, Üroloji ve Nöroloji ürün grubundaki ürün müdürlerinin yönetiminden sorumlu olacaktır.

Murat Tanören, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra Warwick Üniversitesi Mühendislik İşletme Yönetimi dalında yüksek lisansını tamamladı. Eğitimine Yeditepe Üniversitesi’nde Pazarlama alanında doktora çalışmaları yaparak devam etti.

Tanören, ilaç sektöründeki kariyerine Eylül 2003 tarihinde Pfizer İlaçları’nda Proje Müdürü olarak başladı. Eylül 2004 tarihinde Ürün Müdürü pozisyonuna ve sonrasında da Haziran 2008 tarihinde Kıdemli Ürün Müdürü pozisyonuna atanarak anti-infektif ve kardiyovasküler ürünlerinden sorumlu olmuştur.

2009 yılında Pazar Erişim Müdürü ve 2010 yılında Kafkaslar & Orta Asya Bölgesi Pazarlama Yöneticisi olarak terfi alan Tanören, bölgenin ürün portföyünü geliştirecek stratejilerin geliştirilmesi, konumlandırılması ile birlikte pazarlama planının geliştirilmesinden ve yapılandırılmasından sorumluydu.
 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Kronik hastalık yönetiminde uzaktan bakım dönemi

"Uzaktan bakım sistemleri süreci hem sağlık kuruluşları için hem de hastalar için çok daha kolay hale getiriyor." cash advance no...

Kapat