Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

19 Ağustos 2011, Cuma 17:32

Boehringer Ingelheim yenilikçi ilaç lansmanları ile 2011’in ilk yarısını karlı kapadı

Boehringer Ingelheim, yenilikçi ilaç lansmanları ile 2011’in ilk yarısını karlı kapadı. Boehringer Ingelheim 2011’in ilk yarısında gerçekleştirdiği ilaç lansmanları sonucu önceki yıla kıyasla yerel para biriminde yeniden büyüme gösterdi. Finanstan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hubertus Von Baumbach konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

“Reçeteli ilaçların fiyatlandırılmasına ilişkin zorluklara rağmen genel olarak iyi kazançlı bir konumda olmak, araştırma ve geliştirme alanına yine daha çok yatırım yapabilmemizi sağladı”

dedi.

Boehringer Ingelheim reçeteli ilaçlardaki net satış miktarı yılın ilk yarısında 4,9 milyar Euro’ya kadar çıkararak önceki yılın seviyesine paralel gitti. Döviz ayarlamasının ardından ve yapısal iş koşulları dikkate alınarak (ABD ve Almanya’da bazı moleküllerin ilaç patent ve veri koruma sürelerinin dolmasına rağmen) iş kapsamımız, yerel para biriminde özellikle ABD, Japonya ve Kanada’da yüzde 10 büyüdü. Net satışlardaki artışın yüzde 60’ı, lansmanı yeni yapılan antikoagülan, antihipertansif ve diyabet tedavisi alanındaki ilaçlarla elde edildi.

Boehringer Ingelheim yürüttüğü araştırma ve geliştirme faaliyetleri dahilinde çalışılan yeni maddelerde ilerleme kaydetti. Bir dizi yeni biyolojik ve kimyasal aktif içerik, preklinik aşamasından klinik geliştirme aşamasına geçti. Ayrıca, son gelişim aşamalarındaki moleküllerde plana göre ilerleme kaydetti.

Yeni doğrudan trombin inhibitörü dabigatran, Avrupa çapında atriyal fibrilasyon (AF) hastalarında felç ve sistemik embolinin önlenmesinde onaylandı. Avrupa’daki milyonlarca AF hastası artık bu yeni ilaçtan yararlanabilecek. İnme’nin önlenmesine ilişkin alınan ruhsat, bu hastalar için 50 yılı aşkın bir süredir antikoagülan tedavisindeki en büyük gelişmeyi temsil ediyor. Dabigatran, Avrupa Birliği’nin yanı sıra ABD, Kanada, Japonya ile dört kıtadaki diğer ülkelerde yaşayan AF hastalarında inme’nin önlenmesi için onay almış bulunuyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Siemens’in Multiple-X yöntemi ile kanser tedavisinde artık daha az seans yeterli olacak

Yeni yöntem sayesinde, altı haftalık bir sürede yaklaşık 30 seanslık tedavi programları yerine, 10 veya daha az sayıda seanslı tedavi...

Kapat