Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Boehringer Ingelheim, sağlıkta öncü çözümler sunan sosyal girişimciler arıyor 5 Şubat 2013, Salı 14:51

Boehringer Ingelheim, öncü çözümler sunan sosyal girişimciler arıyor

Boehringer Ingelheim ile sosyal girişimci ağı Ashoka, sağlık alanında dönüşüm sağlanabilmesi için sosyal girişimciliğin desteklenmesine önem vererek üç yıldır küresel bir işbirliği sürdürüyor. Daha Fazla Sağlık (Making More Health) projesi kapsamında sağlık alanında toplumsal sorunlara öncü çözümler getiren sosyal girişimciler destekleniyor. 2013 yılında da tüm hızıyla devam eden proje için yeni sosyal girişimciler aranıyor. Bu yıl, dünya çapında seçilecek kişiler arasında Türkiye’den de en az bir sosyal girişimcinin yer alması hedefleniyor.

Boehringer Ingelheim’ın 125’inci kuruluş yılında sağlık sektörünün geleceğini şekillendirmek ve dönüşüm yaratmak amacıyla hayata geçirdiği ve bu yıl üçüncü yılındaki proje kapsamında, Türkiye’den de en az bir girişimci seçilecek ve tüm dünyada toplam 50 sosyal girişimci desteklenecek. Titiz bir seçim süreci sonunda belirlenecek sosyal girişimcilere maddi desteğin yanında halkla ilişkilerden stratejik danışmanlığa, kurumsal gelişimden etkinlik organizasyonuna kadar birçok profesyonel alanda da destek verilecek. 2013 yılında Türkiye’den seçilecek bir sosyal girişimciye üç yıl boyunca 110 bin dolarlık maddi destek verilecek.

"Daha Fazla Sağlık projesi" için 2013 yılının yeni adayları aranıyor.

Toplumsal dönüşümde önemli bir araç: Sosyal Girişimcilik

Sosyal girişimcilik, toplumun önde gelen sorunlarına yenilikçi çözümler getirmek ve sağlık alanında dönüşüm yaratabilmek için önemli bir araç. Sosyal girişimciliğe büyük önem veren ilaç firmalarından Boehringer Ingelheim, kaliteli sağlık hizmetlerine erişimi sağlayan, dezavantajlı toplulukları hedef alan veya bireyleri yerel sağlık sorunlarıyla baş etme konusunda güçlendiren girişimci projeleri önemsiyor ve sağlam bir şekilde devam ettirilebilmesi için destek oluyor.

2012 yılında Daha Fazla Sağlık projesi kapsamında Türkiye’den Ruh Sağlığında İnsan Hakları Derneği’nin (RUSİHAK) kurucu üyesi Şehnaz Layıkel desteğe layık görüldü. Layıkel’in girişiminin temelinde, zihin ve ruh sağlığı alanında uluslararası standartların hayata geçirilmesini sağlamak ve bu alanda sorun yaşayan bireyleri hayata katılımlarını güçlendirmek yer alıyor.

Proje hakkında detaylı bilgi ve katılım için makingmorehealth.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

* Haberin girişinde kullanılan Boehringer Ingelheim’ın Biberach, Almanya’daki üretim tesisinin fotoğrafı firmanın resmi internet sitesinden alınmıştır.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Actavis, birleşmenin ardından ilk dönem toplantısını gerçekleştirdi
Actavis, birleşmenin ardından ilk dönem toplantısını gerçekleştirdi

Watson Pharmaceuticals ile birleşerek dünyanın 3'üncü büyük eşdeğer ilaç şirketi olan Actavis, bundan sonra Actavis adı altında ilerlerken yeni logosunu...

Kapat