Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

21 Haziran 2013, Cuma 11:40

Bilinçsiz antidepresan sakat bırakıyor

Türkiye’de her 5 kişiden birinin antidepresan kullandığını, ilaç tüketme yaşının 15’e düştüğünü belirten Bayrampaşa Tıp Merkezi Psikiyatrı Uzmanı Dr. Burak Berber bilinçsiz antidepresan sakatlık, karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları hatta ölüme kadar varabilecek sonuçlar doğurabilir dedi.

Öte yandan boşanma, aldatılma, doğal afetler ya da göç nedeniyle depresyona giren insanların hemen antidepresanlara yönelmesinin yanlış olduğunu belirten Berber, bu ilaçların sorunu kökten çözmediğini sadece anlık iyileşme gösterdiğini söyledi.

Star gazetesinin haberine göre; antidepresan kullanımının artmasının nedenini toplumsal erozyon yani toplumsal çürümeye bağlayan Dr. Berber; toplumun genel değerlerini kaybetmesi ve adalet duygusundaki sarsılma, insanların güven duygularını zedeliyor.Bunun üzerine bir de ekonomik sıkıntılar eklendiğinde huzursuz, korku dolu, endişeli, kaygılı ve güvensiz bir hale bürünüyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
İlaç takip sistemine yeni yazılımlar geliyor

Türkiye'de ilaçların her bir biriminin izlenmesi için kurulan altyapı olarak tanımlanan İlaç Takip Sistemi için geliştirilen yeni yazılımlar devreye sokulacak,...

Kapat