Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

30 Eylül 2011, Cuma 13:00

Bilim İlaç’ın da sponsor olduğu Likya Yolu Ultra Maratonu başladı

Bilim İlaç’ın da sponsor olduğu “Likya Yolu Ultra Maratonu”nun 2.’si Fethiye’den verilen startla 26 Eylül Pazartesi günü başladı. Maraton, toplam 509 km uzunluğundaki tarihi Likya yolunun 240 km’lik bölümünün her gün bir etabı koşularak 2 Ekim Pazar günü Phaselis Antik Kenti’nde tamamlanacak.

Bilim İlaç “daha fazla bilgi, daha iyi tedavi” mottosuyla sporcuların dinlenmeleri için yörük çadırı konseptinde hazırlanan çadırlardan birini “Bilim İlaç Diyabet Bilgilendirme Çadırı”na dönüştürdü. Maratonun hazırlık gününde “Diyabet Bilgilendirme Çadırı”nda sporcuları, basını ve çevre halkını diyabet konusunda bilgilendiren Bilim İlaç, özellikle insülin direnciyle birlikte seyreden “Tip 2 diyabet prevelansı (yaygınlığı)”na dikkat çekti. Tip 2 diyabet hastalığının görülme sıklığının artışında sağlıksız beslenme, fazla kilolar ve hareketsiz yaşamın da etken olduğuna dikkat çekildi. Bilim İlaç diyabet ekibinin görev aldığı çadırda, katılımcılara diyet listeleri, kalori cetveli, diyabete yönelik bilgilendirme kitapçıkları dağıtıldı.

Bu yıl 2.’si düzenlenen Likya Yolu Ultra Maratonu, Türkiye’nin ilk ultra maratonu olma özelliğine sahip. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen maratonda Türkiye, Rusya, Danimarka, Amerika ve İngiltere’den 27 sporcu yarışıyor. İçinde yiyecek, içecek gibi günlük ihtiyaçlarını karşılayacak malzemelerinin bulunduğu sırt çantalarıyla koşan sporcular, zorlu ve heyecanlı maratonu 6 günde tamamlayacak.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Abdi İbrahim, Irak pazarında güçleniyor

Uluslararası pazarlarda yükselen bir grafikle büyümesini sürdüren Türk ilaç sektörünün lider firması Abdi İbrahim, başarısını Irak pazarında perçinledi.

Kapat