Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

30 Eylül 2011, Cuma 12:45

Abdi İbrahim, Irak pazarında güçleniyor

Bölgesel gücünü yeni pazarlara girerek büyüten Abdi İbrahim, ihracat zincirine eklediği Irak’ta “Abdi İbrahim Medikal Zirvesi”ni gerçekleştirdi. 16 Eylül tarihinde başarıyla hayata geçirilen organizasyona Bağdat şehrinde görev alan dahiliye hekimlerinin, kardiyologların, pratisyen hekimlerin ve eczacıların dahil olduğu yaklaşık 1000 kişilik bir katılım gerçekleşti.

Basının da yoğun ilgi gösterdiği ve bu yıl ilk kez kardiyovasküler risk yönetimi temasıyla gerçekleştirilen zirvede, Abdi İbrahim firmasının kurumsal tanıtımının yanı sıra katılımcılara, dünyada ölümlere en sık neden olan risk faktörleri yüksek tansiyon ve hiperlipidemi hakkında kapsamlı bilgi verildi.

Her sene başka bir konu ekseninde Irak’ta gerçekleştirilecek olan Abdi İbrahim Medikal Zirvesi’nin ilk ayağına konuşmacı olarak katılan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Karpuz; 55 yaşına kadar tansiyon şikayeti olmayanlarda yaşam boyu hipertansiyon gelişme riskinin yüzde 90 oranında olduğunu belirtirken,

“Dünyada ölümlere en sık neden olan risk faktörü hipertansiyon. Hastalığa bağlı olarak kan basıncı artınca, kardiyovasküler ölüm oranları da buna bağlı olarak artış gösteriyor”

dedi.

Yurtdışı faaliyetlerini dört ana bölgede odaklayarak 20’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Abdi İbrahim’in Irak pazarı hakkında konuşan Abdi İbrahim Uluslararası Pazarlardan sorumlu Genel Müdürü Ashish Menocha, 2012 yılı içerisinde 100 kişilik bir tanıtım ekibi ile Iraklı doktorlara Abdi İbrahim ilaçlarıyla ilgili güncel tıbbi gelişmeleri paylaşacaklarını belirtti. Abdi İbrahim olarak Irak pazarına büyük önem verdiklerini belirten Menocha,

“Yol haritamızı bu eksende oluşturarak Irak pazarına en yüksek teknoloji ile üretilmiş ürünlerimizle hizmet vereceğiz. Irak, Türkiye’nin akredite olmuş ilk Ar-Ge merkezine sahip Abdi İbrahim için stratejik bir ülke olması dolayısıyla, gerek inovasyonlarımız gerekse de yatırımlarımızla destek vereceğimiz bir pazar olacak”

diye konuştu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Evre Kızıltepe, Uzgörü’de “Profesyonel Koç” oldu

Uzun yıllardır ilaç sektöründe çeşitli görevlerde bulunan Evre Kızıltepe, Uzgörü Koçluk Danışmanlık'ta "Profesyonel Koç" olarak göreve başladı.

Kapat