Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

13 Eylül 2011, Salı 18:12

Bayer’den yenilikçi bir proje “Oral Kontraseptif Akademi”

Bayer HealthCare (BHC) Genel Tedaviler ve Kadın Sağlığı Bölümü; kadın sağlığı ve doğum kontrolüne yönelik çalışmalarını akademik boyuta taşıyor. Bayer Kadın Sağlığı bölümü öncülüğünde kurulan “Oral Kontraseptif Akademi”, 1-2 Ekim tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek eğitim toplantısıyla çalışmalarına başlıyor. Danışmanlık kurulunu; Türkiye’nin önde gelen kadın doğum uzmanlarının oluşturduğu Oral Kontraseptif Akademi’nin lansman toplantısına; Türkiye’den 50’yi aşkın jinekoloji uzmanı doktor katılacak.

Jinekoloji dalının tanınmış isimlerinden Profesor Alfred O’Mueck’in de konuşmacı olarak katılacağı OC Akademi açılış toplantısında; doğum kontrol hapları ve gündemdeki medikal konuların yanı sıra aile planlamasına yönelik bilinçlendirme, danışmanlık ve farkındalığı artırıcı medikal iletişimin nasıl olması gerektiği tartışılacak.

Toplumun sağlıklı gelişimi için en önemli konulardan biri olan doğum kontrol yöntemleri kullanımının yanı sıra halen Türkiye’deki korunma yöntemleri ile ilgili doğru bilinen yanlışlara da değinilecek olan toplantıda Türkiye’de doğum kontrol haplarının kullanım oranının neden gelişmiş ülkelere nazaran daha geride olduğu, toplumda doğum kontrol haplarına yönelik varolan bilgi eksikliğine yönelik yapılabilecekler masaya yatırılacak.

Kadın sağlığı alanında özellikle doğum kontrolünde, pazarın öncü ve lider markalarına sahip olan Bayer’in Kadın Sağlığı ve Genel Tedaviler Bölümü İş Birimi Direktörü Dr. Oğuz Mülazımoğlu da ilk çalışmalarına Ekim ayında başlayacak olan Oral Kontraseptif Akademi ile ilgili olarak;

“Projemizin temel amacı, hekimlerin oral kontrasepsiyon konusunda ihtiyaç duydukları bilgiye en hızlı şekilde ve sürekli olarak ulaşabilmelerini sağlamak. Güncel konularda yapacağımız düzenli geniş katılımlı eğitim toplantılarının yanı sıra, bölgesel toplantılarla da erişimi arttıracağız ve oral kontrasepsiyon bilgisi ve danışmanlığı konusunda toplumda farklı ve giderek büyüyen bir platform oluşturacağız.”

dedi. Mülazımoğlu; Kadınları daha sık jinekologlarını ziyaret etmeye yöneltmenin ve onlara bu bilgilerin konunun uzmanları tarafından iletilmesini sağlamanın projenin birincil önceliği olduğunu da belirterek

“Projemiz sosyal yaşama da farklı bir boyut ve önemli bir değer katacaktır.”

dedi. Mülazımoğlu; bu projeye destek veren değerli hocaların geri bildirimleri ve ortak çalışmalarının da sağlayacağı sinerjiyle projeyi çok önemli noktalara getireceklerini de sözlerine ekledi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bausch + Lomb’un yeni lensleri az ışıklı ortamlarda bile net bir görüş sağlıyor

150 yılı aşkın bir süredir göz sağlığı üzerine faaliyet gösteren Bausch + Lomb, yeni kontakt lensi PureVision® 2 HD'yi lens...

Kapat