Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

13 Eylül 2011, Salı 17:57

Bausch + Lomb’un yeni lensleri az ışıklı ortamlarda bile net bir görüş sağlıyor

Bausch + Lomb, kontakt lens ürün grubu için yenilikler geliştirmeye devam ediyor. Firma tarafından yapılan basın duyurusunda, yeni tasarlanan PureVision® 2 HD kontakt lenslerinin parlamayı ve haleleri azaltma özelliği olduğu belirtiliyor.

Bir ay boyunca kullanılabilen bu yeni kontakt lensler, lens kullanıcılarının karşı karşıya kaldığı zorluklara karşı çok sayıda yeniliği bir arada sunuyor. Bausch + Lomb’a göre, parlama ve ışık haleleri görme gibi olumsuz etkileri ortadan kaldıran PureVision® 2 HD, loş ışıkta bile net ve berrak görüş sağlayarak üstün bir konfor sunuyor.

Ayırıca PureVision® 2 HD kontakt lensleri, yüksek düzeyde oksijen geçirgenliği ile gözler için sağlıklı bir ortam sağlıyor. Çok ince olmasıyla gözde rahatlık sağlayan, kolay kullanımlı bu yeni lensler, ileri teknolojiyle Bausch + Lomb tarafından tasarlanıp üretiliyor.

Bausch + Lomb tarafından yapılan basın duyurusunda, firmanın Vision Care Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Medikal İlişkiler Direktörü Cheryl Donnelly’nin;

“Yapılan araştırmalarda PureVision® 2 HD kullanan hastaların verdiği görüşlere paralel olarak göz sağlığı uzmanları PureVision® 2 HD’nin üstünlüğünü onayladı”

ifadesine yer veriliyor. Donnelly, araştırmalarda kullanıcılardan son derece olumlu geri dönüşler alındığını vurgulayarak; hastalardan yüzde 84’ünün PureVision® 2 HD’nin takış anı konforunu, yüzde 75’inin berrak ve net görüş sağlıyor olmasını, yüzde 77’sinin ise loş ışıkta hale ve parlamaları azaltma özelliğini onayladığına dikkat çekiyor.

Bausch + Lomb, global göz sağlığı trendleri çerçevesinde 7 ülkeden 3800 hasta üzerinde yapılan bir araştırmada ortaya çıkan sonucun, göz sağlığı ürünleri seçilirken en çok “kaliteli görüş” sağlama özelliğine dikkat edildiği yönünde olduğunu belirtiyor. Basın duyurusunda, kontakt lens kullanan, parlama ve halelerden şikayetçi hastalardan yüzde 90’ının PureVision® 2 HD’nin parlamaya çözüm getiriyor olması ile ilgilenirken, yüzde 89’unun ise haleleri azaltma özelliği üzerinde durduğuna vurgu yapılıyor.

Bausch + Lomb Türkiye Vision Care Pazarlama Müdürü Seray Akyıldırım PureVision® 2 HD tasarlanırken milyonlarca hastanın yaşam şekli ve koşullarınının dikkate alındığını söylüyor.

“Bu yaşam şekilleri özellikle sağlıklı görüşün büyük önem taşıdığı gece otomobil kullanımı, spor ve sınıf içi eğitim gibi birçok aktiviteyi kapsıyor.”

diye açıklayan Akyıldırım, Bausch + Lomb PureVision® 2 HD kontakt lenslerinin bu aktiviteleri yaparken, az ışık olsa bile net ve berrak bir görüş sağlamak üzere tasarlandığını sözlerine ekliyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Gamet-hedefli transgenez ile üretilen kedilerin lenfositleri AIDS’e direniyor

Nature Methods'ta yayınlanan araştırmada üretilen transgenik kedilerin lenfositleri FIV replikasyonuna direniyor. Gözlem için eGFP geni de aktarılan kediler karanlıkta ışık...

Kapat