Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

8 Aralık 2011, Perşembe 20:01

Bayer ve FikriMühim “Senin Hayatın, Senin Kontrolün” projesiyle “DPİD Ödülü” aldı

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPİD) tarafından her yıl düzenlenen “Doğrudan Pazarlama Ödülleri”, Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleştirilen ödül töreniyle sahiplerini buldu.

Bayer Kadın Sağlığı’nın Türkiye Aile Planlaması Derneği ile ortak olarak yürüttüğü ve Türkiye’nin ilk “Ağızdan Ağıza Pazarlama / Word of Mouth Marketing” (WOMM) ajansı FikriMühim ile hayata geçirilen “Senin Hayatın, Senin Kontrolün” projesi FMCG ve ilaç sektöründen katılan 350 proje arasından, veritabanına dayalı pazarlama kategorisinde 3.’lük ödülünün sahibi oldu.

Markanın hedef kitlesine ait demografik, sosyo-ekonomik bilgiler ışığında yapılan iletişim çalışmalarını kapsayan veritabanına dayalı pazarlama kategorisinde ödüle değer görülen “Senin Hayatın, Senin Kontrolün” proje ödülünü Bayer Kadın Sağlığı ve Genel Tedaviler İş Birimi Direktörü Dr. Oğuz Mülazımoğlu, Kadın Sağlığı Grup Ürün Müdürü Karin Işıkçı ve Kadın Sağlığı Ürün Müdürü Pelin İçil aldı. FikriMühim’e verilen ödülü almak için ise Genel Müdür Renan Tavukçuoğlu ile Üye İlişkileri Direktörü Riella Varon törene katıldı.

Doğrudan Pazarlama Derneği Ödülü alan Bayer Kadın Sağlığı ve FikriMühim ekibi

“Senin Hayatın, Senin Kontrolün” projesi, kadınların doğum kontrol konusundaki bilincini arttırarak çevrelerindeki kadınları doktora yönlendirmeleri üzerine kurgulandı. Proje için hazırlanan dogumkontrolhapim.com adresindeki 3 boyutlu site ile sosyal medya uygulamaları da projenin fark yaratmasında ki en önemli unsurlar oldu.

Türkiye Aile Planlaması Derneği ile ortak olarak yürütülen “Senin Hayatın Senin Kontrolün” projesi ile ilgili olarak Bayer Kadın Sağlığı ve Genel Tedaviler İş Birimi Direktörü Dr. Oğuz Mülazımoğlu,

“Bayer olarak kadın sağlığına yönelik çalışmalarımızı tüm Türkiye’de büyük bir hızla sürdürüyoruz. Amacımız ele aldığımız projelerle çok sayıda kadını, kadın sağlığı konusunda bilinçlendirmek ve onları doğru danışmanlık almaları için kadın doğum uzmanlarına yönlendirmek”

dedi. Mülazımoğlu, toplumda doğru bilinç yaratmak amacıyla Bayer Bilim Kulübü çatısı altında kadın sağlığına yönelik çalışmaları genişleteceklerini de belirtti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Abbott, Humira’nın (adalimumab) ankilozan spondilit ile ilgili beş yıllık verilerini açıkladı

ATLAS çalışmasından elde edilen sonuçlar, aktif ankilozan spondilit'li (AS) hastalarda görülen bulgu ve belirtilerde Humira'nın etkisine dikkat çekiyor.

Kapat