Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

9 Mayıs 2011, Pazartesi 18:46

Bausch + Lomb’un yeni Medikal Müdürü Dr. Burkay Adalığ oldu

Alanında birçok başarılı projeye imza atan Dr. Burkay Adalığ, göz sağlığı konusunda faaliyet gösteren Bausch + Lomb’un ilaç bölümünde Türkiye ve Ortadoğu Medikal Müdürü olarak göreve başladı.

Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’ni 1997 yılında başarıyla bitiren Dr Adalığ, Ankara Onkoloji Hastanesi’nde Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanlığı eğitimi aldı. Hacettepe Üniversitesi Finansal Araştırmalar Merkezi’nde Finans ve İşletme Yönetimi programını tamamlayan Dr Adalığ, iş hayatına 2002 yılında Schering Alman İlaç’da Nöroloji Ürün Müdürü olarak başladı. Daha sonra Astra Zeneca’da Psikiyatri ve Nöroloji grubu Medikal Danışmanı olarak çalışma hayatına devam eden Dr. Adalığ, Boehringer Ingelheim’da Medikal Müdür ve Klinik Kalite / İlaç Güvenliliği Müdürü olarak da görev yapmıştır.

Kariyer hayatı boyunca Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nde birçok önemli projede yer alan Dr. Burkay Adalığ, halen medikomarketing ve sosyal medyada ilaç sektörü alanlarında eğitimler vermekte ve makaleler yayınlamaktadır.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Yeni bir araştırma otizm yaygınlık oranının yükseldiğini gösteriyor

Güney Kore'de gerçekleştirilen bir çalışma sonrasında elde edilen şaşırtıcı sonuçlar uzmanlara göre otizmin okul çağındaki çocuklarda dünya üzerindeki yaygınlığının ölçme...

Kapat