Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Bausch + Lomb, Technolas Perfect Vision GmbH'yi satın aldı 6 Şubat 2013, Çarşamba 10:53

Bausch + Lomb, Technolas Perfect Vision GmbH’yi satın aldı

Global göz sağlığı şirketi Bausch + Lomb, Almanya’nın, önde gelen oftalmoloji lazer teknoloji şirketi Technolas Perfect Vision GmbH’yi satın aldı. Satın alma ile göz sağlığı alanındaki güçlü iki markanın birleşmesi gerçekleşmiş oldu.

Oftalmik alanda en iyi cerrahi lazer teknolojisinin geliştirilmesine yönelik atılan bu adımla hayata geçen oluşum Bausch + Lomb Technolas olarak lanse edildi. Bu oluşumla, Technolas Perfect Vision ekibi, Bausch + Lomb’un cerrahi işletmesinin bir parçası haline getirildi.

Oftalmologlar için “tek durak”

Bausch + Lomb’un İcra Kurulu Başkanı (CEO) Brent Saunders; Prof. Dr. Kristian Hohla’nın önderliğindeki Technolas Perfect Vision ekibi ile bir araya gelmelerinin, Bausch + Lomb’un femtosaniye lazer için kullandığı cerrahi ürünlerin sınıfında en iyi platformu oluşturacağını ve oftalmologlar için tüm cerrahi portföyünü kapsayan “tek durak” konumuna ulaşacaklarını söyledi. Başkan Yardımcısı ve Bausch + Lomb Global Cerrahi Başkanı John Barr ise şunları ekledi;

“Technolas Perfect Vision’ın eşsiz lazer platformları, en ileri cerrahi teknolojisi sayesinde iş kapasitemizi artırarak, yeni ürün hattımızı genişletecek. Technolas Perfect Vision ekibinin Bausch + Lomb’a katılmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz. Doktorlara hastaların görme yeteneğini iyileştiren sistemler, aletler ve intraoküler lensler sunmaya devam ederken kusursuz bir geçiş sağlamak istiyoruz.”

Son olarak, Bausch + Lomb Technolas’ın Başkanı olarak görev yapacak olan Technolas Perfect Vision’ın İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kristian Hohla, konu hakkında şunları söyledi:

“Çalışmalarımıza verdikleri mali destekten ötürü Technolas Perfect Vision’ın hissedarlarına, tutkuları ve yenilikçi lazer teknolojilerine olan bağlılıkları için çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni dönem için büyük heyecan duyuyoruz ve oküler cerrahideki sınırları ileriye taşımak adına Bausch + Lomb’daki meslektaşlarımızla birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz.”

* Haberin girişinde kullanılan fotoğraf Ted Sakshaug’ın Flickr hesabından alınmıştır.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Boehringer Ingelheim, sağlıkta öncü çözümler sunan sosyal girişimciler arıyor
Boehringer Ingelheim, öncü çözümler sunan sosyal girişimciler arıyor

"Daha Fazla Sağlık projesi" için 2013 yılının yeni adayları aranıyor. 2013 yılında Türkiye'den seçilecek bir sosyal girişimciye üç yıl boyunca...

Kapat