Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

13 Nisan 2012, Cuma 13:08

Avea’dan Acıbadem Mobil Sağlık işbirliği ile 7/24 doktor hizmeti

Avea, Türkiye’de sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmaya yönelik çalışmaları kapsamında, Acıbadem Mobil Sağlık işbirliği ile AloDoktorum Servisi’ni 13 Nisan’dan itibaren herkesin kolay kullanımı için yenileyerek hayata geçiriyor. Servisin en önemli özelliklerinden biri, Avea abonelerinin bu servise düzenli bir ödeme yapmadan hizmetlerinden diledikleri zaman faydalanabilecek olmaları.

Bu işbirliği ile sunulan AloDoktorum Servisi’ni kullanan Avea aboneleri, 555-7589911 numarasını arayarak canlı bir doktora bağlanıyor ve sağlık konularında danışmanlık, acil durumlarda ise yönlendirme alabiliyorlar. 13 Nisan tarihinde yenilenen içeriğiyle hayata geçecek olan Acıbadem AloDoktorum IVR servisi, 2,5 TL/dk olarak ücretlendiriliyor. AloDoktorum Servisi sayesinde Avea aboneleri, kendi sağlıkları, genel sağlık bilgileri ve tıp bilimiyle ilgili merak ettikleri her türlü soruyu doktorlarına sorabiliyor.

Servis, teşhis öncesine yönelik tedbirleri ve tedavi tanımlandıktan sonrasına yönelik koruyucu önlemleri kapsıyor ve hastalık durumları dışında tıp literatüründe yer alan bilgilendirici genel sağlık ve hastalık bilgilerini içeriyor.

Türkiye’nin Ar-Ge belgesine sahip tek operatörü olarak, mobil sağlıkla ilgili servis ve çözümlere önemli ölçüde yatırım yaptıklarının altını çizen ve

“Avea’nın sağlık alanındaki çalışmalarının temelinde; mobil uygulamaların yaygınlaştırılması, mobiliteyle zaman ve mekandan bağımsız, kesintisiz iletişimle hizmet kalitesinin ve erişilebilirlik kavramlarının artması yer almaktadır.”

diyen Avea Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadir Boysan, konu hakkındaki açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin geleceğine yatırım yapma vizyonu çerçevesinde, toplumsal yaşama fayda sağlayan, yaşam kalitesini artıran uzun vadeli ve sürdürülebilir projelerin içinde yer almayı temel sorumlulukları arasında gören Avea için mobil sağlık projeleri oldukça önem taşıyor. Bu vizyonumuz çerçevesinde sunduğumuz ve Acıbadem Mobil Sağlık hekimlerine 7 gün 24 saati erişim olanağı sunan AloDoktorum servisi ile sağlık hizmeti her zaman Avealıların cebinde olacak. AloDoktorum Servisi’ne düzenli bir abonelik gerekmiyor. Uzman hekimlere danışmak isteyen Avealıların tek yapması gereken servis hattını arayıp problemlerini aktarmak. Üstelik Acıbadem Mobil Sağlık güvencesiyle çok düşük bir vizite ücreti ile bu hizmetten tüm Avealılar faydalanabilecek.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Dünyanın tüm diş hekimleri İstanbul’da buluşacak

TDB, 101. Dünya Diş Hekimleri Kongresi'nin (FDI Annual World Dental Congress) 29-31 Ağustos 2013 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirileceğini duyurdu.

Kapat