Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

1 Ağustos 2012, Çarşamba 18:56

AstraZeneca Türkiye’ye yeni Genel Müdür

AstraZeneca Türkiye’de Genel Müdür değişikliği gerçekleşiyor. Üç yıldır AstraZeneca Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Hervé Dussart, Temmuz 2012 itibariyle AstraZeneca Orta Avrupa Ülke Başkanı görevini üstlendi. Dussart, yeni görevinde Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Sırbistan, Bosna-Hersek ve Macaristan’ın başkanlığını üstlenirken, Türkiye Genel Müdürlüğü görevini ise Stefan Woxström’e devretti.

AstraZeneca ailesine 1996 yılında katılan Stefan Woxström, AstraZeneca İsveç’te satış temsilcisi olarak başladığı kariyerinde 2006 yılında Kardiyovasküler ürün grubu Pazarlama Direktörü oldu. Woxström, 2008 yılında Orta Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’yı içine alan EMEA bölgesi İş Direktörlüğü görevini üstlendi ve Orta Doğu’da yenilikçi onkolojik tedavilerin hastaların erişimine sunulmasında önemli başarılar elde etti.

Son iki yıldır Ukrayna ve CIS (Bağımsız Devletler Topluluğu) Bölgesi Genel Müdürü olarak hizmet vermekte olan Woxström, burada Yenilikçi İş Modelleri, e-eğitim ve Etkin Yönetim gibi yenilikçi uygulamaların hayata geçmesine liderlik etti. Temmuz 2012 itibariyle AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı olarak göreve başlayan Woxström, anadili İsveççe’nin yanı sıra İngilizce, Almanca ve Rusça biliyor.

Woxström yeni görevine başlamadan önce,

“Hayata değer katan fikirler üretme misyonuyla tüm dünyada, hastaların daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmelerini sağlayacak etkin, yenilikçi, yan etkileri az, hasta uyumu yüksek ürünler geliştirerek toplumun hizmetine sunan AstraZeneca, sadece hastalıkları değil hastalığa yol açan sebep ve ortamları da araştıran ve bu sebeplerin ortadan kaldırılması için toplumu bilinçlendirme çalışmalarına destek olan ticari yenilikçilik konusunda lider olmayı hedefleyen bir şirket. Bu hedefiyle uyumlu olarak AstraZeneca Türkiye’de sağlık alanında yenilikçi çalışma sistemlerini hayata geçirerek topluma daha sağlıklı bir yaşam sunmak ve AstraZeneca’nın ‘En fazla tercih edilen ortak olması’ konusunda çalışmaya devam edeceğim.”

dedi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Brainlab, kanser tedavisinde 300. Novalis Radyocerrahi Programı’nı açtı

İlk Novalis Radyocerrahi sistemini Los Angeles'da bulunan California Üniversitesi'nde açan firma için 300. program önemli bir dönüm noktası teşkil ediyor.

Kapat