Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

2 Ağustos 2012, Perşembe 18:25

AstraZeneca Türkiye’den Japonya’ya üst düzey transfer

Halen AstraZeneca Türkiye Medikal ve Ruhsatlandırma Direktörü olarak görev yapan Dr. Müjgan Ateş 1 Eylül 2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere AstraZeneca Japonya’ya Medikal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak transfer oldu.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında mezun olan Dr. Müjgan Ateş, tıp eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi Farmakoloji Bölümünde 3 yıl Farmakoloji alanında çalıştı. Evli ve bir çocuk annesi olan Dr. Ateş, 20 yılı aşkın süre yerli ve uluslararası ilaç firmalarında pazarlama, ruhsatlandırma ve medikal departmanlarında farklı yöneticilik pozisyonlarında çalıştı. AstraZeneca‘ya 2007 yılında Medikal Direktör olarak katılan Dr. Ateş, 2009 yılında ise Medikal ve Ruhsatlandırma Direktörlüğü görevine geçmişti.

AstraZeneca Türkiye’deki direktörlüğü sırasında Medikal ve Ruhsatlandırma Departmanı’nın yapısında önemli değişikliklere imza atan Dr. Ateş, müşterilerin değişmekte olan ihtiyaç ve beklentilerinin karşılanmasına odaklandı. Bu kapsamda AstraZeneca Türkiye’de Yenilikçi İş Modelleri’nin (NCM) desteklenmesi konusunda önemli aksiyonlar alarak, iş verimliliğini artıracak yeni modellerin uygulanmasına liderlik etti. Ayrıca AstraZeneca Türkiye’de Bölgesel Medikal Danışman (MSL) pozisyonunun entegrasyonunu sağlayan Dr. Ateş, bu sayede Türkiye’nin Avrupa’da MSL görev alanının geliştirilmesini ve uygulanmasını başlatan ilk ülkelerden biri olmasını sağladı. Dr. Ateş, Türkiye’de gerçekleştirdiği yenilikçi programlarla 2010 ve 2011 yıllarında ardı ardına AstraZeneca’nın medikal anlamda en prestijli ödülü olan Attilio Lazzarini Kamu Ödülü’ne layık görüldü.

Çalışan gelişiminin önemine inanan Dr. Ateş, yerel yetenekleri geliştirip medikal organizasyona yetenek transferi konusunda da önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Ayrıca medikal ekiplerin marka toplantılarına katılmalarına liderlik ederek bu alanda departmanlar arası iletişimin artmasına önemli katkıda bulundu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sanofi Türkiye, Geleceğin Kadın Liderleri Projesi ile 2012 Communitas Ödülü’nü kazandı

Sanofi Grubu Türkiye'nin kadın iş gücüne verdiği destek, uluslararası arenada ödüle layık görüldü.

Kapat