Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

23 Haziran 2014, Pazartesi 11:36

AstraZeneca Bölgesel Hukuk Müşavirliği görevine atama

AstraZeneca Türkiye Hukuk Müşaviri Avukat Ümit Çakır, Orta Doğu Afrika Bölgesi (MEA) Bölgesel Hukuk Müşavirliği’ne getirildi. AstraZeneca Türkiye Hukuk Müşavirliğini yürüten Avukat Ümit Çakır, Haziran ayı itibarıyla Türkiye, Doğu Akdeniz, İran, Sudan ve Pakistan’dan sorumlu Bölgesel Hukuk Müşaviri olarak atandığı bildirildi.

Av. Ümit Çakır 1998 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Şirketler Hukuku alanında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. İş hayatına 1999 yılında Arthur Andersen’de başlayan Av. Ümit Çakır, 2004 – 2010 yılları arasında yabancı ilaç şirketlerinde Hukuk Müşaviri ve Hukuk İşleri Müdürü olarak çalıştı. Av. Ümit Çakır, 2010 yılından bu yana kariyerine AstraZeneca Türkiye’de devam etmektedir. Yeni bölgesel görevinde Av. Ümit Çakır, hukuki destek sağlamak üzere hem kurum içi hem de kurum dışı hukuk müşavirleri ve hukuk bürolarına nezaret ederken; ilgili ülke genel müdürleriyle doğrudan çalışacaktır. Katkıda bulunacağı hukuki destekler arasında; distribütörlerle anlaşmaların yapılması, iş geliştirme projeleri, düzenleyici ve ilaç tanıtımı yasaları ve sözleşme hukuku üzerine tavsiyeler gibi sorumluluklar yer alan Av. Ümit Çakır, ayrıca Orta Doğu Afrika bölgesinde ihracat denetimleri için ana iletişim noktası görevini üstlenecek ve Uyum Birimi ile yakın temas halinde çalışarak AstraZeneca’nın ilgili ticari denetim yönetmeliklerine uygunluğunu sağlayacaktır. Av. Ümit Çakır yeni görevini, AstraZeneca Orta Doğu ve Afrika (MEA) Bölgesi Hukuk Direktörü Amin Ben Lakhal ile AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Stefan Woxström’e doğrudan bağlı olarak, İstanbul’dan yürütecektir. Av. Ümit Çakır yeni görevi hakkında, “Türkiye’de elde ettiğim birikim ve tecrübelerin bölge için kullanılacak olması heyecan verici. Bu ülkelerde hukuki bakımdan da güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum” dedi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Küçük bir solucan kansere çare olabilir

Bilim insanlarının yaptığı bir araştırmada, C. elegans ismli küçük bir solucanın aç kaldığında kıtlık moduna girerek yaşlanma sürecini tamamen durdurabildiği...

Kapat