Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

14 Mayıs 2014, Çarşamba 11:55

AstraZenaca: Teklif “dikkat dağıtıcı”

İlaç devi Pfizer’ın 106 milyar dolarlık satın alma teklifini reddeden AstraZenaca CEO’su Pascal Soriot, şirketin kendi başına başarılı olabileceğini söyleyerek söz konusu teklifi “dikkat dağıtıcı” olarak niteledi.

ABD’li ilaç devi Pfizer, İngiliz AstraZenaca ilaç şirketini almak için 106 milyar dolar teklif etmiş, ancak İngiliz şirket teklifi geri çevirmişti. CNBC’ye konuşan AstraZenaca CEO’su Pascal Soriot, teklifi geri çevirme gerekçesi olarak şirketin kendi kendine büyüme potansiyeline sahip olmasını gösterdi. “Başarılı olmak için gerekli ölçütlere sahibiz” diyen Soriot, “Bilim liderliğinde ilerleyen bir stratejimiz var. Geride kalan 18 ayda büyük gelişmeler kaydettik” şeklinde konuştu.

TEKLİFLERİ DEĞERLENDİRİRİZ

 AstraZenaca’nın yönetim kurulunun makul teklifleri gözden geçirmek gibi bir yükümlülüğü olduğunu söyleyen Soriot, “Şirketin gerçek değerini yansıttığına inandığımız teklifleri değerlendiririz” dedi. Soriot buna ek olarak, Pfizer’ın satın alma çabalarının AstraZenaca’nın günlük işleri üzerinde “dikkat dağıtıcı” bir etki yarattığını söyledi ve şirket çalışanlarına normal işlerine odaklanmalarını tavsiye etti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
HİV aşısının denemelerine başlanıyor

Rusya Sağlık bakanı Veronika Skvorsova Doğu Avrupa ve Merkezi Asya’da HİV hastalığı ve AİDS’le savaş sorunlarının ele alındığı 4. Konferansta...

Kapat