Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

1 Kasım 2010, Pazartesi 13:13

ASM’nin ESMO akreditasyonu yenilendi

 

Dünyada kanser konusundaki son gelişmeleri Onkoloji Merkezi’nde uygulayan Anadolu Sağlık Merkezi, Avrupa Tıbbi Onkoloji Derneği tarafından ikinci kez akredite edildi. Akreditasyon sertifikası, Anadolu Sağlık Merkezi adına Prof. Dr. Haluk Onat’a Milano’da düzenlenen bir törenle verildi.
 
ESMO akreditasyonunun gerekliliklerini yerine getiren her merkez tarafından kolaylıkla alınamadığını belirten Anadolu Sağlık Merkezi Onkoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Haluk Onat, “Bu özellik, akreditasyonu daha da cazip kılmakta ve pek çok açıdan önemli anlam ifade etmektedir. ESMO akreditasyonu; merkezi, çalışanlarını, kurumu, ülkesini ve palyatif bakımın tüm alanlarında görev yapan herkesi onurlandırır“  diyerek sözlerine devam etti.
 
Anadolu Sağlık Merkezi olarak kriterleri eksiksiz yerine getirerek hastalarına mükemmel bakım hizmeti verdiklerini söyleyen Prof. Dr. Haluk Onat, “ESMO, uygulanan tedaviler kadar palyatif bakıma da önem veriyor. ESMO kriterlerine göre kanser merkezi demek, sadece radyoterapi ya da kemoterapi yapan bir merkez olmak demek değildir. Mutlaka destek ve palyatif bakım ünitesinin olması, bu işte eğitilmiş kişilerin görev yapması ve tüm ekibin birlikte çalışması gerekir.” dedi.
 
Amacımız hastayı rahatlatmak ve yaşam kalitesini artırmak
 
Prof. Dr. Haluk Onat sözlerine; “Mükemmel bir kanser merkezinde tedaviye yönelik medikal onkoloji, radyoterapi, cerrahi, patoloji, radyoloji, nükleer tıp dallarının multidisipliner şekilde çalışması, aynı çatı altında toplanması gereklidir. Bu tedavilerin düzgün yapılabilmesi ve tedavi olanaklarının tıkandığı durumlarda hastaya yardım için kanser konusunda deneyimli, ağrı uzmanı, beslenme uzmanı, psikolog ve palyatif bakım ekibinin olması şarttır, bu da yine multidisipliner yapının gereğidir.” diyerek devam eti.
 
Anadolu Sağlık Merkezi olarak ESMO akreditasyonuna sahip olma avantajını, toplum yararına da kullanmak istediklerini belirten Prof. Dr. Haluk Onat “ESMO akreditasyonu sayesinde palyatif bakım  konusuna dikkat çekiyor, konunun bilinirliğini artırıyoruz” dedi. Prof. Dr. Haluk Onat, sözlerini “Anadolu Sağlık Merkezi Onkoloji Merkezi ilk olarak Ekim 2007’de akredite oldu. 2010’da bu akreditasyonun devamını sağlamak için tekrar başvurduk ve kabul gördük. Merkezimizi daha da geliştirmek amacıyla özenle çalışıyoruz. Böylece hastalarımıza hem daha iyi hizmet verdiğimizi gösteriyor hem de sağlıkta referans merkezi olduğumuzu tekrar tekrar kanıtlıyoruz.”  diyerek tamamladı.

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Eczacılıkta Yeni Ufuklar Eğitim Seminerleri

Novartis ve İstanbul Üniversitesi ilaç alanında Ar-Ge çalışmaları yapmak üzere başlattığı üniversite-sanayi işbirliğini eğitim seminerleriyle sürdürüyor.

Kapat