Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

1 Kasım 2010, Pazartesi 13:11

Eczacılıkta Yeni Ufuklar Eğitim Seminerleri

Novartis tarafından İstanbul Üniversitesi son sınıf öğrencileri için hazırlanan “Eczacılıkta Yeni Ufuklar” seminer dizinsinin ilki olan “Sağlıkta Liderlik” konulu eğitim, Novartis Türkiye Başkanı Güldem Berkman’ın anlatımıyla İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde gerçekleşti.
Türkiye ilaç sektöründe Ar- Ge, ilaç geliştirmenin önemi ve liderlik gibi konuların konuşulduğu seminerde Novartis Türkiye Başkanı Güldem Berkman öğrencilere sektörle ilgili önemli tavsiyelerde bulundu.
 
Öğrencilere Novartis Türkiye hakkında bilgiler veren Berkman, sağlık alanındaki yeni çalışmalara yatırım yapmayı ilke edinen bir firma olduklarını vurguladı. Berkman ayrıca “Bireylerin yaşam kalitesini artırmak ve yeni tedavi yöntemlerinin geliştirilmesini desteklemek öncelikli hedefimiz. Bilimsel araştırmaları küresel düzeyde bir değere dönüştürmek üzere üstlendiğimiz görev ve sorumluluk bilinciyle, sahip olduğumuz tecrübe ve bilgiyi paylaşmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu tarz projeler sayesinde öğrencilerle bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Her ay farklı bir konuda eğitim verilmesi hedeflenen “Eczacılıkta Yeni Ufuklar” seminer dizisinde yönetim, sağlık ve eczacılık sektörünü ilgilendiren başarı odaklılık, satış teknikleri, günümüz koşullarda ilacın hastaya erişim, ilaçta pazarlama, zor hastayla başa çıkma, ilaç sektöründe etik, eczanın kanuni sorumlulukları ve ilaç sektöründe kariyer gibi farklı konular konuşulacak. Tüm eğitimlere katılan öğrencilere seminerler sonrasında sertifika verilecek.

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Ankara’dan Amerika’ya uzanan inovasyon köprüsü

Pfizer Türkiye, geçtiğimiz yıl Türkiye'deki Ar-Ge ortamının geliştirilmesi ve ilaç keşfinin önünün açılması hedefiyle, Hacettepe Üniversitesi ile Türkiye ilaç sektöründeki...

Kapat