Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

21 Mart 2012, Çarşamba 20:17

Anneler Okulu Projesi Musalı Köyü’ndeydi

Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TIKAV) koordinatörlüğünde, Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği (MIP) finansörlüğünde ve Mersin Valiliği’nin desteği ile hayata geçirilen 2012 Anneler Okulu Projesi, anneleri temel sağlık eğitimi konusunda bilinçlendirmeye devam ediyor.

Anneler Okulu Projesi kapsamında 16 Mart 2012 Cuma günü, bu yıl ikincisi gerçekleştirilen etkinliklerde Mersin’in Toroslar İlçesi’ne bağlı Musalı Köyü’nde ikamet eden ve yaşları 24 ile 50 arasında değişen toplam 83 anne ile bir araya gelindi.

Üreme ve besin sağlığı

Katılımcı anneler TİKAV Proje Sorumlusu tarafından uygulanan Kendime Değer Veriyorum (KDV) kapsamında hijyen öz bakım-besin hijyeni konularında bilgilendirildi. Ayrıca, Mersin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Ana Çocuk Sağlığı Hekimi Ayşe Çöl tarafından annelere üreme sağlığı konusunda eğitim verildi. Anneler Okulu Projesi kapsamında Psikolog Yaşam Yanardağ kendi uzmanlık alanlarında katılımcıların sorularını yanıtlarken; annelerin katılımları ile “EFT (iğnesiz akupunktur) Seansı” gerçekleştirdi.

Sertifikaları teslim edildi

Anneler Okulu Projesi kapsamında düzenlenen etkinliklerde Arslan Köy Kadın Tiyatrosu Oyuncuları, köy halkının da yoğun katılımı ile “Doktor Beleş” adlı oyunlarını sergiledi. Etkinlikler sonunda gerçekleştirilen sertifika töreninde Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sultan Yılmaz ve proje ekibi tarafından toplam 83 anneye sertifikaları teslim edildi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Augmentin™ 30 yaşında

Birçok tedavi kılavuzunun ilk seçenek olarak önerdiği antibiyotik Augmentin™, Türkiye'nin ve dünyanın en çok tercih edilen antibiyotiklerinden biri olmayı sürdürüyor.

Kapat