Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

14 Temmuz 2014, Pazartesi 11:05

Amgen ve Mustafa Nevzat İlaç’a yeni Genel Müdür

Amgen Türkiye ve Mustafa Nevzat İlaç Sanayii’nin Genel Müdürlüğü’nü Temmuz 2014’ten itibaren Alper Üreten yürütmeye başladı. Üreten’in görevi devraldığı, Mustafa Nevzat İlaç’ta 11 yıldır Genel Müdürlük görevini sürdüren M.Levent Selamoğlu ise 2014 yılı sonuna kadar Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapacak.

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra San Fransisco Golden Gate Üniversitesi’nde finans alanında MBA derecesi alan Alper Üreten, profesyonel iş hayatına finans alanında Bristol Myers Squibb’te başladı. Şirketin 2003 yılında Fransa’da yerleşik Avrupa Ürün Finans Müdürlüğü, ardından da Ortadoğu, Türkiye, Rusya ve Afrika Finansal Planlama Direktörlüğü görevlerinde bulunan Üreten, 2007 yılında şirketin Ortadoğu Ülke Müdürü oldu. Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Umman, Katar, Bahreyn, Lübnan, Ürdün, İran, Libya ve Yemen’i kapsayan 7 yıllık görevinin ardından Alper Üreten, Suudi Arabistan ve Mısır dâhil olmak üzere tüm Ortadoğu bölgesinden sorumlu Genel Müdürlük görevine getirildi. Farklı alanlarda önemli başarılara imza atan Üreten, 2011 yılında Bristol Myers Squibb Türkiye Genel Müdürlüğü’ne atandı.

Alper Ureten1


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
GSK’da iki yeni atama gerçekleşti

GSK Türkiye Temel Farma İş Birimi Direktörü Ömer Faruk Arslan Ticari Kanal Direktörü olurken, Selim Giray ise Temel Farma İş...

Kapat