Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

14 Temmuz 2014, Pazartesi 10:56

GSK’da iki yeni atama gerçekleşti

GSK Türkiye Temel Farma İş Birimi Direktörü Ömer Faruk Arslan Ticari Kanal Direktörü olurken, Selim Giray ise Temel Farma İş Birimi Direktörlüğü’ne atandı.

Sağlık çözümleri lideri olma yolunda yeni yapılanmaya giden GSK, paydaşları ile iyi işbirlikleri kurmak ve saha ekiplerine verdiği desteği artırmak üzere ticari satış kanallarının yönetimini tek elde birleştirdi. Ticari satış kanalı ekiplerinin uzmanlık ve deneyimini maksimuma çıkarmak üzere yeni bir çalışma sistemine geçen GSK, ilaç ve tüketici sağlığı ticari satış kanallarını Ticari Kanal Direktörlüğü altında birleştirdi. Bu yeni pozisyona ise GSK Türkiye Temel Farma İş Birimi Direktörü Ömer Faruk Arslan atandı.

Omer Faruk Arslan

İTÜ Kimya Mühendisliği lisansının ardından MBA derecesi alan Arslan, 1987 yılında Roche’da başlayan kariyeri boyunca satış ve pazarlama bölümlerinde farklı görevler aldı. 2001 yılında Grup Ürün Müdürlüğü görevinden, Lundbeck Satış Müdürlüğü görevine transfer olan Arslan, Lundbeck’ten ayrıldığında Pazarlama ve Ticari Operasyonlar Direktörlüğünü yürütüyordu. Arslan, 2008 yılında İş Birimi Direktörü olarak katıldığı GSK’da bugüne kadar farklı iş birimlerinin sorumluluklarını üstlendi.

Arslan’ın Ticari Kanal Direktörü olarak atanmasının ardından, GSK Türkiye Temel Farma İş Birimi Direktörlüğü pozisyonuna ise Selim Giray getirildi. Robert Koleji ve Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Giray kariyerine, Total Oil’de Satış Temsilcisi olarak başladı. İlaç sektörüne Roche’ta Ürün Müdürü olarak adım atan Giray, 3 yıl sonra MSD’de Ürün Müdürü olarak çalışmaya başladı. Ardından, Orta ve Doğu Avrupa Ülkelerinden sorumlu Bölgesel Pazarlama Müdürü pozisyonuna terfi eden Giray, 2008 yılında MSD’de Ulusal Satış Direktörlüğü’nü üstlendi. 2010 – 2012 yılları arasında kurucu ortağı olduğu Cenovapharma’nın Genel Müdürü olarak görev yapan Giray, 2012 ortasından bu yana ise İstanbul HealthCare Danışmanlık firmasının kurucu yöneticiliğini yürütüyordu. Selim Giray aynı zamanda MBA derecesini de aldığı Bilgi Üniversitesi’nde verilen “İlaç Sektörüne Yönelik Ürün Müdürü Sertifikasyon Programı”nın da kurucusu ve eğitmeni.

Selim Giray


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Karvedilol içeren ilaçlarla ilgili doktor bilgilendirme mektubu

Türk Eczacıları Birliği'ne T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'ndan gelen 02.07.2014 tarihli ve 510.01.10 sayılı yazı ile, Bakanlık...

Kapat