Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

19 Kasım 2013, Salı 16:41

Alvimedica, İtalyan CID şirketini satın aldı

Türkiye’nin tıbbi cihazlar alanındaki en önemli şirketleri arasında olan Alvimedica İtalyan devi CID ile birleşti. Alanında Türkiye’nin en büyük şirketi olan Alvimedica sektöründe dünyanın ise en güçlü 6. şirketi olma özelliğini taşıyor. İki kurum 5-10 yıllık süre içerisinde ses getirecek ürünler ortaya koymayı planlıyor.

Türkiye’nin kardiyoloji alanındaki markası Alvimedica, global pazardaki ilk 5 şirket arasında yer alma stratejisi kapsamında, İtalya’nın tıbbi cihaz şirketi Carbostent & Implantable Devices’ı (CID) satın aldı.

50’DEN FAZLA ÜLKEYE SATIŞ YAPIYORUZ

Türkiye’deki ilk ve tek stent ile balon üreticisi konumundaki Alvimedica, İtalyan CID şirketini satın aldı. Konuya ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan Alvimedica İcra Kurulu Başkanı Dr. Cem Bozkurt, Alvimedica’nın dünya pazarında ilk beş şirketten biri olma hedeflerini anımsatarak, bugün dünya pazarında kendi iş alanında 6. sıraya yükseldiklerini belirtti.

Bozkurt, 2013 yılında dünyada bilinen ve 50’den fazla ülkede ürünleri kullanılan bir firma haline geldiklerine dikkati çekerek, “Türkiye’de tek firma olmamıza karşın, dünyada da artık lider firmalar arasına adımızı yazdırıyoruz. Dünyada 50 ülkede ürünlerimiz kullanılırken, bu ülkelerden 8’inde kendi satış pazarlama şirketimiz var, yani sadece ihracat yapmıyoruz. Türkiye’den çıkmış, gerçek anlamda uluslararası bir firma olma yolunda önemli adımlar atıyoruz. Bugün Türkiye’de pazar lideriyiz ama önemli olan dünyadaki tepe 10 şirketin içerisinde, 6. sırada yer alıyoruz. Bu, bizim çok kısa sürede gerçekleştirdiğimiz kendimizce önemli bir adım” dedi.

HEYECAN VERİCİ ÜRÜNLER YOLDA
Bozkurt, Alvimedica ve CID’nin birleşmesiyle dünyada en iyi klinik sonuçlara sahip iki ilaçlı stentin sahibinin Alvimedica olduğunu vurgulayarak, Ar-Ge’ye yapılan yatırımlarla, gelecek 5-10 yıllık dönemde dünyada ilk kez piyasaya çıkaracakları ürünlerin projelerini oluşturduklarını aktardı.

CID birleşmesinin kendilerine sunduğu en önemli avantajlardan birinin coğrafi yayılımı daha hızlı yapabilecek hale gelmeleri olduğunu dile getiren Bozkurt, “İki şirketin satış ve pazarlama ağını bir araya getirdiğimizde, Kuzey Amerika hariç dünyanın her yerinde bir Alvimedica temsilcisi, ofisi var hale geliyor. O zaman da önümüzde bir önemli hedef kalıyor; 2014 yılından itibaren tüm Alvimedica ve CID ürünlerini, artık dünyadaki pazarın hemen hemen yüzde 50’sini oluşturan Kuzey Amerika pazarına, yani ABD ve Kanada’ya taşımak” ifadelerini kullandı.

EN UYUMLU BİRLEŞME OLDU

CID İcra Kurulu Başkanı Dr. Franco Vallana ise ürün gamlarının Alvemedica ile çok uyumlu olduğunu vurgulayarak, “İki şirketin birleşmesi, medikal alanda yapılmış en uyumlu birleşme oldu. Büyümek için sıçrama yapmamız gerekiyordu ama sonuçta bunun için gücümüz sınırlıydı. CID olarak sektörde endüstriyi bilen ve bu alanda yatırım yapmak isteyen vizyoner bir şirket arıyorduk. Bu noktada Alvimedica, bizim için ideal bir şirket. Böyle bir birleşmeye imza atmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Alvimedica ile sektörde önemli başarılar elde ederek büyüyeceğimize inanıyorum” değerlendirmelerini yaptı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Diyabetli hasta sayısı her yıl yüzde 17 artıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'de 100 kişinin 7'sinde diyabet görüldüğünü belirterek, "2008 ile 2012 arasında diyabet hastası sayısı her yıl...

Kapat