Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

9 Aralık 2013, Pazartesi 15:10

“Altın Havan En İyi Dağıtım Kanalı Ödülü” EDAK’a

İlaç ve eczacılık sektörünün Oscarları olarak değerlendirilen Altın Havan Ödülleri’nde,  İzmir merkezli EDAK, “En İyi Dağıtım Kanalı Ödülü”nü aldı. EDAK, EDAK Rafı Projesi ile bu ödüle layık görüldü.

Eczacı Dergisi’nin düzenlediği “2013 Yılı İlaç ve Eczacılık Sektörü Altın Havan Başarı Ödülleri” organizasyonunun 4’üncüsü, 8 Kasım 2013 tarihinde İstanbul Sheraton Otel’inde yapıldı. Sektörün duayenlerinden oluşan jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda üç ana kategoride toplam 15 kişi ve kuruma ödülleri törenle takdim edildi.

3. kez ödüllendiriliyor

Buna göre, kurumlar alanında İzmir Eczacılar Temin ve Dağıtım Kooperatifi EDAK, “En İyi Dağıtım Kanalı” ödülüne EDAK Rafı Projesi ile layık görüldü. EDAK, böylece 3. kez Altın Havan Ödülü’nü almış oldu. EDAK’ın ödülünü, Eczacı Dergisi İmtiyaz Sahibi Çetin Öztürk, EDAK Yönetim Kurulu Üyesi Eczacı Ayşem Jale Kıhtır’a takdim etti.

“Bizi tekrar ödül alırken göreceksiniz”

Ayşem Kıhtır, ödülü alırken yaptığı konuşmada, “Bu ödülü bize inanan ve güvenen 4 bin 500 kooperatif ortağı adına alıyorum. Ve buradan bir kez daha söz veriyorum ki 3. değil 30. kez bizi burada bu ödülleri alırken bir daha göreceksiniz” dedi.

EDAK Rafı Projesi

2013 yılı başında uygulanmaya başlanan “EDAK Rafı Projesi”, eczanelerinin son tüketici tarafından tercih edilmelerine yönelik çalışmaların önemli bir adımı. Kısa sürede 180’i aşkın eczaneye yerleştirilen EDAK Rafı ile doğrudan tüketiciye seslenen EDAK, eczacının ilaç ile olduğu kadar ilaç dışı sağlık ürünlerinde de sağlık danışmanlığının önemine vurgu yapıyor. Proje çerçevesinde düzenlenen eğitimlerle de eczacılar da bu yönde destekleniyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
FDA, “ses yükselticisi” satışlarına kısıtlama getirdi

İşitme Cihazları Akustik Akademi Derneği’nin (İCAAD) Başkanı Mehmet Emin Ağaç, “Ülkemizde de ses yükselticileri “işitme cihazı gibi gösterilerek” satılıyor. Caydırıcı...

Kapat