Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Haziran 2014, Salı 10:16

Almanya’da sahte ilaç alarmı

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaleti ve çevresinde sahte ilaçların piyasaya sürüldüğü bilgisinin ardından Baden Württemberg’de ilgili resmi kurumlar harekete geçerek sahte ilaç simsarlarının izini sürmeye başladı. 

Kurumlardan ayrıca Avrupa Birliği’nin piyasaya sürülen ilaçların güvenli olması için hazırladığı ‘SecurPharm’ projesinin desteklenmesi vurgusu yapıldı. Konu ile ilgili yerel medyaya açıklamada bulunan Eyalet Sosyal Hizmetler Bakanı Kartin Altpeter (SPD), Sahte ilaç konusunda sistemin nasıl işlediği ve hataların nerede yapıldığı sorgulanmalı.” dedi. 

Kamuoyu ile paylaşılan son bilgilere göre bölgede sahte ilaç vakalarında bir önceki yıla göre yüzde 20 civarında artış yaşandı. Sahte ilaç haberlerinin artması ile birlikte eczanelerden ve hastanelerden de açıklama geliyor. Büyük hastanelerin büyük bir çoğunluğu kullandıkları ilaçların tamamına yakınını doğrudan üreticiden aldıklarını, çok nadiren istisnai durumlarda re-import ilaçlar alındığını deklare etti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Acıbadem Hastanesi’nden IŞİD açıklaması

Bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada yer alan “Acıbadem Adana Hastanesi’nin 5. Kat Güney Cephesi’nde 34 odada 70 kadar IŞİD’li...

Kapat