Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

16 Haziran 2014, Pazartesi 17:18

Acıbadem Hastanesi’nden IŞİD açıklaması

Bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada yer alan “Acıbadem Adana Hastanesi’nin 5. Kat Güney Cephesi’nde 34 odada 70 kadar IŞİD’li terörist tedavi ediliyor” şeklindeki iddialar, tamamen asılsız ve gerçek dışıdır! Acıbadem’in marka değerini ve kurumsal itibarını zedelemeye yönelik bu tür iddiaların gerçekle hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır.

Acıbadem Sağlık Grubu, 15 Haziran Saat 12.20 itibariyle, bu açıklamayı twitter hesabında yayınlayarak kamuoyunu bilgilendirmiştir.

  • Fotoğraf Acıbadem’de çekilmemiştir!

Bazı internet sitelerinde haber olarak verilen bu iddialarda bir hasta fotoğrafı kullanılmıştır. Bu fotoğraf, kesinlikle Acıbadem’e ait değildir, Acıbadem Adana Hastanesi’nde çekilmemiştir! Fotoğraf 21 Mart 2014 tarihinde Niğde’de yaşanan ve medyaya yansıyan bir habere aittir. Bu haberden alınan fotoğraf, Acıbadem Adana Hastanesi ile ilgili iddiaların yer aldığı haberde kullanılarak kamuoyu yanlış yönlendirilmektedir.

  • 34 oda bilgisi tamamen yanlıştır!

Acıbadem Adana Hastanesi’nin 5. Katında 34 oda bulunduğu ve burada 70 IŞİD’linin tedavi gördüğü bilgisi tamamen yanlıştır! Acıbadem Adana Hastanesi’nde hasta yatışkatlarının her birinde 24 oda bulunmaktadır. Tüm hasta yatış katlarında toplam her biri tek kişilik olmak üzere 72 oda mevcuttur.  Dolayısıyla toplam hasta odası  72 olan hastanemizde  “70 IŞİD’li kişiye bakmak”  neredeyse yerli hasta bakılmadığı anlamına gelmektedir ki, bu da iddianın tamamen gerçek dışı olduğunu göstermektedir.

  • Hastanemizde yalnızca 1 yabancı hastamız bulunmaktadır!

70 kişinin bulunduğu iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Çünkü Acıbadem Adana Hastanesi’nde yatan yabancı uyruklu hasta olarak yalnızca bir bebek bulunmaktadır. Bebek hastamız da  prematüre olması nedeniyle Yeni Doğan Yoğun Bakım servisinde tedavi görmektedir.

Kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına açıklamamızı yayınlayarak, göstereceğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
MSD İlaca yeni Genel Müdür

MSD Türkiye Genel Müdürlüğü görevine 9 Haziran 2014 tarihi itibariyle Hatice Kurtar Demiray atandı. 22 yıldır MSD bünyesinde satış temsilciliği,...

Kapat