Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

16 Haziran 2014, Pazartesi 16:02

MSD İlaca yeni Genel Müdür

MSD Türkiye Genel Müdürlüğü görevine 9 Haziran 2014 tarihi itibariyle Hatice Kurtar Demiray atandı. 22 yıldır MSD bünyesinde satış temsilciliği, ürün müdürlüğü ve pazarlama müdürlüğü görevlerinde bulunmuş olan Hatice Kurtar Demiray, MSD ailesinin bir parçası olarak pek çok sorumluluk üstlenmiş ve üstlendiği sorumlulukları başarıyla tamamlayarak MSD Türkiye’nin sağlam temeller üzerinde yükselmesine önemli katkılar sağlamıştır.

MSD’de çalışmaya başladığı 1992 yılı itibariyle çok sayıda temel ürünün lansmanını da gerçekleştiren Demiray, daha sonra 2001 yılında, New Jersey’de bulunan Merck Genel Merkezi’ne, EMEA’dan (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi) Sorumlu Pazarlama Direktörü olarak atanmış, 2004 yılında geri döndüğü Türkiye’de ise kariyerine İş Birimi Direktörü olarak devam etmiştir.

MSD’nin farklılaşma, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik temelleri üzerine kurduğu çalışma anlayışı ile Türkiye’de insanların sağlıklı yaşamaları için fark yaratan çalışmalarına yenilerini eklemeye hazırlanan Hatice Kurtar Demiray’ın Genel Müdür olarak atanması, MSD’nin yetenek yönetimi çalışmaları kapsamında yöneticilerin şirket içerisinden atanması konusunda ne kadar başarılı olduğunun da göstergesi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
En yüksek Ar-Ge yatırımı onkolojiye yapılıyor

Roche Onkoloji Global Medikal Direktörü Dr. Niko Andre, Ar-Ge’ye günde 24 milyon İsviçre frankı (günde 59 milyon TL) ayırdığını, bunun...

Kapat