Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

5 Mart 2012, Pazartesi 17:29

Ali Toker, Actavis Genel Müdürü oldu

Dünyanın önde gelen eşdeğer ilaç şirketlerinden Actavis’in Genel Müdürü, Ali Toker oldu. Toker, Mart 2012 itibariyle yeni görevine başladı.

Actavis Türkiye Genel Müdürü Ali Toker, yeni göreviyle ilgili görüşlerini belirtti ve

“Dünyanın en önemli eşdeğer ilaç firmaları arasında yer alan Actavis’te göreve başladığım için son derece mutluyum. İlaç pazarı tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de büyük bir değişim içinde. Artan talep ve ekonomik kriz, fiyatların ve dolayısıyla karlılıkların sürekli düşmesine yol açıyor. Ölçeği yakalayıp maliyetlerini ayarlayarak bu değişime ayak uydurabilenler varlıklarını sürdürürken, pek çok firmanın tarihe karıştığını göreceğiz. Bu süreçte Actavis, uluslararası bir firma olarak yaptığı AR-GE yatırımları, girdiği yeni kategoriler ve pazarlarla konumunu giderek sağlamlaştırıyor. Türkiye de, Actavis’in yaptığı yatırımları büyütmek istediği en önemli ülkeler arasında yer alıyor. Son uygulamalar, devletle işbirliği içinde Türkiye’ye yatırım yapacak güvenilir uluslararası firmalara olan ihtiyacı artırmış durumda. Satışlarının %80’ninden fazlasını Türkiye’de üreten Actavis olarak hedefimiz, bir yandan organik büyümemizi sürdürürken bir yandan da konumumuzu daha da güçlendirmek. Bunun için yerli üretim tesislerine yatırım ve uygun ortam oluştuğunda satın almalarla da ilgileniyor olacağız. Yeni dönemde, Türk insanının daha kaliteli ve ekonomik ilaca ulaşabilmesi için Actavis Türkiye bütün imkânlarıyla çalışıyor olacak.”

dedi.

Ali Toker hakkında

Ali Toker, 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Kariyerine başladığı Unilever’de ve ardından L’oreal’de Üretim Planlama; Pazarlama ve Satış yöneticilikleri yaptı. İlaç sektörüne 2004 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak Novartis‘te adım attı ve 2008-2009 yılları arasında Novartis Mısır Ülke Müdürü olarak görev aldı. Ali Toker, Actavis Türkiye‘ye katılmadan önce 2009 yılında Genel Müdür olarak Sandoz‘da başladığı görevini Şubat 2012’ye kadar sürdürdü.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Figen Bilgen, Sandoz Türkiye Pazarlama Direktörü olarak atandı

2 Ocak itibariyle görevine atanan Bilgen, pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasından sorumlu olacak ve bu doğrultuda saha ekibi ve müşterilerle...

Kapat