Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

6 Şubat 2014, Perşembe 15:21

AkademiKA İranlı hekimlere “İyi Klinik Uygulamalar” eğitimi düzenledi

Sanofi Türkiye ekibi tarafından İlaç Ar-Ge’si ve keşfi konusunda insan kaynağı yetiştirme hedefiyle tasarlanan AkademiKA’nın 10. yılında İranlı hekimlere özel eğitim etkinliği düzenlendi. İstanbul Ramada Otel’de gerçekleştirilen etkinlikte İranlı hekimlere İyi Klinik Uygulamalar” eğitimi verildi.

Sanofi Türkiye ekibinin ilaç Ar-Ge’sinde önemli rol oynayan klinik araştırmalar alanında bilinç ve kalite yaratmak için geliştirdiği AkademiKA eğitim programının 10. yılında İran’dan gelen hekimlere temel “İyi Klinik Uygulamalar Eğitimi”  düzenledi.

AkademiKA eğitim programı kapsamında İstanbul Ramada Otel’de İranlı hekimlerle bir araya gelen Sanofi Türkiye Grubu, “İyi Klinik Uygulamalar” konusunda uluslararası standartlar çerçevesinde Türkiye’nin klinik araştırmalarda bu standartlara duyarlı araştırmacıların tanınmasına katkı sağlayacak eğitimler düzenledi.

Sanofi Türkiye Klinik Araştırmalar ekibi farklı ülkelere danışmanlık yapıyor

AkademiKA International eğitim programı uzman bilim adamlarından oluşan kurul yönetiminde özellikle araştırmacı hekimleri ve sağlık çalışanlarını evrensel ilke ve standartlar konusunda bilgilendiren bilimsel bir eğitim programı olarak ön plana çıkıyor.  Son olarak İran’dan gelen hekimlere özel olarak düzenlenen eğitim programı kapsamında Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerinden katılımcılar için de eğitimler düzenledi.

Son dönemde Türkiye’de yeni ilaç keşifleri için büyük yatırımlar yapıldığını belirten Sanofi Türkiye Medikal Direktörü Dr. Edibe Taylan, Türkiye’nin özellikle ilaç Ar-Ge’si ve klinik araştırmalar konusunda bölgesel rol model olduğunu vurguluyor:

Sanofi Grubu Türkiye Klinik Araştırmalar Birimi, 2010 yılında başarılı çalışmaları ve deneyimli ekibi nedeniyle Orta Doğu Bölgesi’nin sorumlu lideri olarak atandı. Mısır, Suudi Arabistan, Körfez Ülkeleri, Ermenistan, Ürdün, Lübnan, Güney Kıbrıs ve İran’dan sorumlu olan Sanofi Türkiye Klinik Araştırmalar ekibi, bu ülkelere klinik çalışmalarında danışmanlık yapıyor. Sanofi Grubu Türkiye, bugüne kadar Ege Üniversitesi çatısı altında 35 klinik araştırmayı destekledi ve tüm bu araştırmalar her iki tarafın da işbirliği ile başarı ile tamamlandı.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
“Hissedebilen” ilk biyonik el

İsviçre'deki Lozan Federal Politeknik Üniversitesi (EPFL) öncülüğünde yürütülen 'biyonik ele' ilişkin testler kapsamında bilim adamları devrim niteliğinde bir sonuç elde...

Kapat