Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

15 Temmuz 2013, Pazartesi 09:43

Aile hekimliği için ilk hafta 10 bin randevu

Merkezi Randevu Sistemi ALO 182’ye temmuz başında dahil olan aile hekimliği için ilk hafta yaklaşık 10 bin randevu verildi.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Hakkı Öztürk, “Merkezi Randevu Sistemi ALO 182″nin, hem vatandaşın hem de sağlık personelinin zamanı doğru kullanmasına ve planlamasına imkan verdiğini belirtti.

Randevu sistemiyle muayene için gelen vatandaşların özellikle sabah saatlerinde yoğunluktan ötürü yaşadıkları sıkıntıyı ortadan kaldırmayı, daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmayı amaçladıklarını vurgulayan Öztürk, 1 Temmuz itibarıyla aile hekimliğinin de randevu sistemine dahil edildiğini hatırlattı.

Öztürk, ilk hafta aile hekimliği için 10 bin randevu alındığını bildirdi.

Vatandaş memnuniyetinin sürekli izlendiğini belirten Öztürk, her gün istatistiksel olarak anlamlı bir sayıda hastaya geri dönülüp, bir şiyayetleri olup olmadığının sorulduğunu kaydetti.  Öztürk, “İlk hafta  bir şikayet ya da memnuniyetsizlik söz konusu olmadı” diye konuştu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
GSK, ilaca erişimi güçlendirmede önder
GlaxoSmithKline’da 30 kişiye tutuklama kararı

Çin hükümeti tarafından yolsuzluk ve rüşvet suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılan İngiliz ilaç devi GlaxoSmithKline'a ait 30 çalışan tutuklandı. İngiliz Telegraph...

Kapat