Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

13 Aralık 2011, Salı 17:06

Actavis, onkoloji hemşireleriyle eğitim seminerinde bir araya geldi

Actavis, çesitli onkoloji kliniklerinden 40 hemşire ile bir araya gelerek “taksan bazlı tedavilerde güvenlik” konulu bir eğitim semineri düzenledi. İstanbul Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nden Doç. Dr. Gülbeyaz Can, İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nden Uz. Dr. Fatma Şen, Neolife Klinigi hemşiresi Vildan Erdem, Actavis Orta ve Doğu Avrupa Hastane Ürünleri Direktörü David Havel sunumlarıyla seminere katıldılar.

Eğitim seminerlerinin 2012 yılında devam etmesini hedefleyen Actavis, bu seminerlerle onkoloji hemsirelerinin taksan bazlı ilaç uygulamalarında karşılaştıkları sorunların tartışılmasını, çözüm yollarının gözden geçirilmesini, istenmeyen etkilerden nöropatinin farmakolojik ve non-farmakolojik çözümlerin ve kanser hastalarıyla iletişimin katılımcılara aktarılmasını amaçlıyor. Seminerlerde, ilaç sektöründe sitostatik ilaçların kullanımında yaşanan zorlukların aşılmasına yönelik çalışmaların da katılımcılarla paylaşılması hedefleniyor.

Actavis, 2012 yılında onkoloji alanındaki etkinligini bir çok ürün lansmanıyla artırmayı hedefliyor. Onkolojide, ilaçlarin uygulayıcısı olan hemşirelerin diğer branslara göre daha ön planda olduğunu açıklayan Actavis Orta ve Doğu Avrupa Hastane Ürünleri Direktörü David Havel, sitostatik ilaçların uygulama sırasında evreye ve uygulayıcıya teması halinde çesitli zararlar verebildiğini belirterek, sitostatiklerin kullanımı sırasında güvenliğe özellikle dikkat çekti. Havel, bu alanda ilaç endüstrisinin öğretici rol üstlenerek ürünleri uygulayan hemşirelerin güvenliğinin ön planda tutulması, kullanım ve uygulama güvenliği bilincinin sağlanması gerektiğinin altını çizdi.

Actavis’in bu eğitim seminerleriyle konu hakkında farkındalığı artırmayı amaçladığını söyleyen Havel, sağlık sektörü çalışanlarının eğitimini desteklemeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
FDA paneli, yeni nesil oral kontraseptiflerin ürün bilgilerinin güncellenmesini önerdi

Yapay bir progestin hormonu olan drospirenon'u içeren yeni nesil oral kombine kontraseptifler, kardiyovasküler riskler nedeni ile halen FDA tarafından incelemeye...

Kapat