Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

27 Mart 2009, Cuma 14:44

Achieva 3.0T TX sektörle buluştu

Yenilikçi sağlık ürünlerine bir yenisini daha ekleyen Philips’in tanıtım toplantısı, Philips Türkiye ve Kafkaslar CEO’su Anton Booij ve Philips Healthcare Güneydoğu Avrupa, Kafkaslar ve Türkiye Genel Müdürü Willem Rozenberg’in de katılımıyla gerçekleşti.

Philips’in yeni ürünü Achieva 3.0T TX görüntü kalitesini geliştiriyor, yüzde 40’a kadar daha yüksek tarama hızı sağlıyor ve artırılan görüntü homojenitesi ile birlikte, çekim sürelerini azaltıyor. İlk taramada daha kısa bir sürede doğru bilgiyi elde etmek hastalara kolaylık sunarken, sağlık uzmanları için de hasta verimlilik potansiyelini artırıyor. Bunlara ilave olarak yeni tarayıcı çok çeşitli klinik uygulamalar ve farklı bedendeki hastalarda tutarlı sonuçlar sağlıyor. 
 
Geçmişte 3.0T görüntüleme, dielektrik gölgeleme etkileri ve lokal SAR (özgül emilme oranı) nedeniyle belirli klinik prosedürlerde zorluk yaratabiliyordu. Philips’in yeni özel MultiTransmit teknolojisi, her hastanın kendine özgü anatomisine otomatik olarak uyum sağlayan çoklu Radyo Frekans iletim sinyalleri ile bu sorunları kaynağında ele alıyor. Sonuç olarak yeni Philips Manyetik Rezonans tarayıcı meme ve karaciğer görüntüleme gibi zorlu yüksek alan uygulamalarının bir çoğu için teşhise yönelik mükemmel görüntüler sağlıyor.

Philips’in öncülüğünü yaptığı paralel görüntüleme teknolojisi gibi, TX sistemiyle sunulan Multitransmit teknolojisi, bu alanda ilk olmasıyla bir devrim niteliğini taşıyor. Philips’in sunduğu Manyetik Rezonans Sistemlerinin en önemli özelliklerinden biri de sistemler eskise bile yeni buluşların, donanım ve yazılımların eski sistemlere adapte edilebilir oluşu. Ayrıca Achieva TX teknolojisi, mevcut Philips 3 Tesla sistemlerinin hepsine eklenebilir bir yapıya sahip. Bu, yatırımınızın değerinin asla kaybolmaması anlamını taşıyor. Philips teknik ekibi, Türkiye’de senelerden beri kullanılan bir çok sistemi başarıyla güncelliyor ve güncellemeye devam ediyor.

Philips’in yatırımlara değer katan bir diğer sistemi de Achieva SE platformu. Tamamen yenilenen gradyent güçleriyle performans konusunda üstün özelliklere sahip olan Achieva SE, enerjiye duyarlı özellikleriyle de göze çarpıyor. Powersave teknolojisi sunan Achieva SE sistemi, kullanım anında ve standby durumunda sağladığı düşük enerji tüketimi ile sarfiyatta kullanıcılarına önemli avantajlar sağlıyor. Bununla birlikte performansını ispatlamış Achieva 3 MegaHertz radyofrekans teknolojisi ve çok kanallı bobinler, Achieva SE sisteminde kullanılabildiği gibi sistem 32 kanala kadar yükseltilebilir yapıda dizayn edildi.

 

 

 

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlık sektöründe teknolojinin reçetesi yazılacak

"Sağlık sektöründe verimliliğin ilacı bilişim" başlıklı etkinlikte, kaliteyi tüm süreçlerinin odağına alan ilaç ve sağlık sektörlerinin mükemmellik arayışına bilgi teknolojileri...

Kapat