Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

8 Ağustos 2011, Pazartesi 16:26

Abdi İbrahim’i “yeni yüzyıl”a hazırlayacak kadro güçleniyor

Türk ilaç sektöründe 9 yıldır liderliğini sürdüren Abdi İbrahim, sürdürülebilir büyümeye odaklanmak ve global bir oyuncu olmak hedefiyle insan kaynaklarına yatırım yapmaya devam ediyor. 3.500’e yakın çalışanı ve yaklaşık 2.000 kişilik saha kadrosuyla sektördeki en geniş satış ve pazarlama ekibine sahip olan şirket, 2012 yılında bir asrı geride bırakmaya hazırlanıyor. Bu doğrultuda şirkette bazı pozisyonların iş tanımı değişirken; Abdi İbrahim’i ‘yeni yüzyıl’a hazırlayacak olan yönetim kadrosu, yeni profesyonel isimlerin katılımıyla daha da güçlendirildi.

Abdi İbrahim CEO’su Candan Karabağlı, atamalara ilişkin yaptığı değerlendirmede,

"Şirket olarak, sonuç odaklı ve hızlı karar alan bir organizasyon yapısı oluşturmayı ve her seviyede bunu benimseyen çalışanlarla geleceğe yürümeyi hedefliyoruz. Liderliğimizi pekiştirmek ve küresel bir dünya şirketi olmak için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu anlamda şirketimizi geleceğe taşıyacak en büyük güç olduğuna inandığımız insan kaynaklarımızı profesyonel isimlerle zenginleştiriyor ve güçlendiriyoruz. Organizasyonumuzun uzun vadeli ihtiyaçlarına bağlı olarak geliştirdiğimiz stratejilerimiz çerçevesinde, yönetim organizasyonumuzu yeniden yapılandırdık. Bu çerçevede aramıza yeni katılan arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum"

şeklinde konuştu.

Emre Sönmezler
Abdi İbrahim’de yurt içi ve yurt dışı finansal operasyonlardan, kurumsal kaynak planlama ve yönetiminden, şirket satın alma ve birleşmelerinden ve bilgi sistemlerinin yönetiminden sorumlu olmak üzere bir CFO pozisyonu oluşturuldu. Bu göreve, 1 Ağustos 2011 itibariyle Emre Sönmezler atandı. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Sönmezler, daha önce sırasıyla Arthur Andersen Danışmanlık Şirketi’nde Denetçi, Procter & Gamble Türkiye’de Finansal Raporlama, Muhasebe ve Vergi Müdürü, Procter & Gamble Belçika’da Orta ve Doğu Avrupa ile Ortadoğu ve Afrika Kumaş ve Ev Bakım Kategorisi Finans Müdürü, Arçelik A.Ş.’de Uluslararası Finans Müdürü ve Kimberly Clark Tüketim Malları San ve Tic. A.Ş.’de Finans Direktörü olarak görev yaptı.

Hayal Tepe
Yeni oluşturulan Sağlık Ürünleri Direktörlüğü’nün sorumluluğuna Hayal Tepe getirildi. Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümü mezunu olan Tepe, Hunca Kozmetik A.Ş.’de Ürün Müdürü, Colgate Palmolive A.Ş.’de sırasıyla Marka Müdürü ve Kıdemli Marka Müdürü, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’de sırasıyla Yeni Abone Alımından Sorumlu Birim Yöneticisi ve Gençlik Segmentinden Sorumlu Birim Yöneticisi, Unilever San ve Tic. Türk A.Ş.’de Pazarlama Müdürü ve Yıldız Holding A.Ş.- Ülker’de Pazarlama Direktörü olarak sorumluluk aldı.

Sevda Doğan
Abdi İbrahim’de daha önce Fabrika Direktörlüğü olarak adlandırılan pozisyon, Teknik Operasyonlar Direktörlüğü olarak yapılandırılırken, bu göreve Sevda Doğan getirildi. ODTÜ Kimya ve Kimya Mühendisliği Bölümleri’nden mezun olan Doğan, daha önce Roche’da Kalite Kontrol Analisti, Lasmak Ltd. A.Ş.’de hem Hissedar hem de İthalat ve İhracattan sorumlu Yönetici, Sandoz – Novartis Türkiye’de Kalite Operasyonları ve Fabrikadan Sorumlu Müdür ve Sandoz Türkiye’de Üretim Tesisleri Teknik Operasyonlar Direktörü olarak görev aldı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Johns Hopkins Medicine, 21. Kez ABD’nin en iyi hastanesi seçildi

Anadolu Sağlık Merkezi'nin kurulduğu günden bu yana stratejik işbirliğini sürdürdüğü Johns Hopkins Medicine, ABD'nin seçkin dergilerinden US News & World...

Kapat