Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

8 Ağustos 2011, Pazartesi 16:10

Johns Hopkins Medicine, 21. Kez ABD’nin en iyi hastanesi seçildi

Anadolu Sağlık Merkezi’nin kurulduğu günden bu yana stratejik işbirliğini sürdürdüğü Johns Hopkins Medicine, ABD’nin seçkin dergilerinden US News & World Report tarafından 21. kez "ABD’nin En İyi Hastanesi" seçildi. US News & World Report dergisinin her yıl gerçekleştirdiği ve ülke çapında 5.000 hastane arasında yapılan değerlendirme, Johns Hopkins Medicine’ı ülkenin en iyisi konumuna bir kez daha yerleştirmiş oldu.

Johns Hopkins Hastanesi, Amerikan hükümeti istatistiklerinde yer alan, ölüm oranları, teknoloji, personel, hizmet yaklaşımı vb gibi nesnel göstergelerin analizini temel alan US News & World Report’un sıralamasında, 16 uzmanlık kategorisinin 15’inde ilk 5 arasına girdi. Johns Hopkins Medicine; genel sıralamada onur listesinin başında yer almasının yanısıra, Nöroloji, Üroloji, Psikiyatri, Romatoloji ve Kulak Burun Boğaz alanlarında da birinci sıraya yerleşti.

Johns Hopkins Medicine Dekanı Edward D. Miller,

"21 yıl üst üste onur listesinin ilk sırasında yer alma gibi büyük başarıdan dolayı tüm JHM ailesini kutluyorum. Bu başarı John Hopkins’in mesleğine kendini adamış fakülte hekimlerimizin, araştırmacılarımızın, hemşirelerimizin ve klinik personelimizin mükemmelliğinin bir kez daha farkına varılmasıdır. Önümüzdeki dönem de başarılı çalışmalarımıza devam edeceğiz"

dedi.

Hasan Kuş - Anadolu Sağlık MerkeziAnadolu Sağlık Merkezi Genel Direktörü Dr. Hasan Kuş, bu başarıdan duydukları memnuniyeti dile getirerek,

"Sürdürdüğümüz iş birliğinin deneyim ve bilgi birikimimize önemli katkılar sağladığını düşünüyorum. Ortaya çıkan sinerjiyle gelecek dönemde de başarılı işlere imza atmaya devam edeceğiz"

dedi.

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
FDA akrep sokmalarına karşı geliştirilen ilk spesifik tedaviyi onayladı

FDA, spesifik olarak akrep sokmalarına karşı geliştirilen Anascorp adlı ürüne onay verdiğini duyurdu.

Kapat