Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

2 Kasım 2011, Çarşamba 20:25

Abdi İbrahim, Türkiye’nin akredite olmuş ilk ilaç Ar-Ge Merkezi ile ödül aldı

Türk ilaç sektörünün köklü ve öncü kuruluşu Abdi İbrahim, Eczacı Dergisi tarafından Türk İlaç Sektörü’ndeki başarıların belgelenmesi ve eczacılık mesleğinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen Altın Havan İlaç ve Eczacılık Sektörü Başarı Ödülleri organizasyonunda, “Sanayi Ar-Ge Ödülü”nü kazanmanın mutluluğunu yaşadı.

Abdi İbrahim’in ödüle layık görülmesinde; değer katılmış eşdeğer ürünlerin üretimi, yüksek tansiyon tedavisinde kullanılmak üzere regüle pazarlar için geliştirilen eşdeğer antihipertansif ilaçlar, başarılı ve verimli bir şekilde yürütülen Ar-Ge süreçleri, oluşturulan inovasyon iklimi ve yenilikçi fikirlerin konsept aşamasından ürüne dönüşmesine kadar farklı açılardan değerlendirilmesi gibi kriterler etkili oldu.

İstanbul Milletvekili ve Türk Eczacılar Birliği Eski Genel Başkanı Mehmet Domaç’ın başkanlığını üstlendiği ve sektörün önde gelen isimlerinin yer aldığı jüri tarafından ödüle değer görülen Abdi İbrahim, ödülünü, 1 Kasım 2011 Salı günü İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanlık Binası Keçecizade Fuat Paşa Konağı’nda gerçekleştirilen törenle aldı.

Görkemli törenin ardından düşüncelerini dile getiren Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut,

“Abdi İbrahim olarak şirket politikamızın odak noktasında yürütmekte olduğumuz yenilikçi projeler ile hem firmamıza, hem de ülkemize önemli teknolojik, bilimsel ve ekonomik katma değer yaratma hedefimizi bulunuyor. Bu doğrultuda, bu yıl ikinci kez düzenlenen ‘Altın Havan Eczacılık Ödülleri’ Sanayi Ar-Ge Ödülü’ne, merkezimizdeki süreçlerimiz ve çalışmalarımızın layık görülmesinden dolayı son derece gurur duyuyoruz. Bu ödülü kazanmamızda her yıl ciromuzun %5’ini ayırdığımız Ar-Ge faaliyetlerimizin en önemli unsur olduğunun bilincindeyiz. Abdi İbrahim olarak inovasyon odaklı çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz”

dedi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
İmuneksPlus ve İmuneksQ10 doktor ve eczacıların hizmetinde

Bağışıklık desteği olarak Türkiye'de Mustafa Nevzat İlaç güvencesi ile akla gelen ilk markalardan biri olan İmuneks® kendi marka ailesini oluşturuyor.

Kapat