Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

14 Eylül 2011, Çarşamba 20:20

Abdi İbrahim çalışanlarının daima yanında

Abdi İbrahim çalışanlarının kendilerine uygun, bilinçli, sağlıklı bir yaşam tarzı ve beslenme biçimini benimsemelerine yardımcı olmak amacıyla “Akıllı Beslen İyi Yaşa” sağlıklı yaşam projesine adımını attı. “Akıllı Beslen İyi Yaşa” projesi ile çalışanlarına verdiği önemi ve onların yaşam kalitesinin yükselmesine katkıda bulunan Abdi İbrahim, çalışanlarına yatırımını motive edici ve faydalı projeler yaparak gösteriyor.

Abdi İbrahim İnsan Kaynakları ve Mercury Bölümü’nün ortak bir çalışması olarak ortaya çıkan sağlıklı yaşam projesinin temel hedefi, sektörün lideri bir sağlık şirketi olan Abdi İbrahim çalışanlarının kısa vadede daha sağlıklı bir yaşam için farkındalık yaratmak oldu. Çalışanların kendilerini daha zinde, daha iyi, daha sağlıklı ve daha enerjik hissetmeleri amaçlanırken, uzun vadede sağlıklılık halinin devamını sağlamak, rahatsızlıkların önlenmesi ya da kontrol altında tutulabilmesi gibi önemli faydalar sürdürülmesi bekleniyor.

“Akıllı Beslen İyi Yaşa” Projesinin ilk ayağı, Kurumsal ve bireysel beslenme ve diyet danışmanlığı firması Nutrismart ile işbirliği içerisinde Abdi İbrahim Tower’da başlatıldı. Öncelikle Abdi İbrahim merkez çalışanlarının beslenme ve sağlık profilini ortaya koyan bir anket çalışması yapıldı. Ortaya çıkan bu profil sonuçları doğrultusunda, sağlıklı yaşam projesinin ikinci ayağı olarak Diyetisyen Gonca Güzel ile birlikte beslenme, diyet, sağlıklı yaşam konusunda bilgilerin paylaşıldığı keyifli bir seminer gerçekleştirildi. Seminer sırasında katılımcılara verilen pedometre (adımsayar), atlama ipi ve beslenme günlüğü ile tüm çalışanların küçük de olsa sağlıklı yaşam adına hayatımızda fark yaratabileceği mesajı verildi. Aynı zamanda Abdi İbrahim bünyesinde bulunan Omega-3 ve probiyotikli multivitamin takviyelerinin beslenmedeki yeri ve önemi vurgulanarak çalışanlara teşvik edici bir unsur sağladı.

Başarı ile gerçekleştirilen “Akıllı Beslen İyi Yaşa” Projesinin, şirket içersinde bireysel diyetisyen desteği ile küçük gruplar halinde ihtiyaca yönelik workshoplar ve mini seminerler ile devam etmesi planlanıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bilim İlaç Kurumsal Sorumluluk Raporu’yla GRI’dan “A” aldı

Bilim İlaç'ın raporlama standardı kuruluşu Global Reporting Initiative'dan "A" seviye rapor onayı alan 2011 Kurumsal Sorumluluk Raporu, örnek raporlar arasında...

Kapat