Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

8 Ağustos 2011, Pazartesi 16:53

Abdi İbrahim, Avrupa İş Ödülleri Yarışması’nda Yenilikçilik Kategorisi’nde ilk 10’a girdi

“Yılın İşvereni Ödülü”, “Müşteri Odaklılık Ödülü”, “UTKI Yenilikçilik Ödülü” kategorileri başta olmak üzere toplam 10 kategoriden oluşan yarışma; şirketleri yenilikçilik, iş mükemmeliyetçiliği ve en iyi uygulama alanlarında desteklemek amacıyla gerçekleştiriliyor.

Avrupa genelinde 9 ülkeden 3500 firmanın başvurduğu yarışmanın Haziran ayında gerçekleştirilen sertifika töreninde Abdi İbrahim, 25 firmadan biri olarak seçilmiş ve Abdi İbrahim CEO’su Candan Karabağlı “ülke temsilciliği sertifikası” almıştı.

Yarışmanın ilk etabında ise Abdi İbrahim, “uzun vadeli global iş hedeflerini yenilikçi yaklaşımlarla hayata geçirme politikası” ile “UKTI Yenilikçilik Ödülleri” Kategorisi’nde Avrupa’daki 10 adaydan biri olarak seçildi. Önümüzdeki günlerde ise Abdi İbrahim büyük ödül Ruban D’Honneur için yarışacak ve Avrupa’nın en rekabetçi yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek.

Dünyada ilk kez Abdi İbrahim’in Ar-Ge çalışmalarıyla hayata geçirilen ağızdan susuz olarak alınabilecek “ODT tablet” ve iki farklı molekülün aynı tablette birleştirilmesi ile oluşan “kombinasyon ürün”ün kendilerini yarışmada başarıya taşıdığını dile getiren Abdi İbrahim CEO’su Candan Karabağlı, “Tablet ve sert jelatin kapsülleri yutma güçlüğü çeken hastalar için 3 ayrı molekülün ODT tabletlerini dünyada ilk kez Ar-Ge Merkezi’mizde geliştirmemiz yenilikçi yaklaşımımızın önemli bir göstergesidir. Öte yandan 2 farklı molekülün aynı tablette birleştirilmesi; günümüzde doktorların farklı hastalıklar için etkin şekilde kullandığı “Kombinasyon Tedavisi” yaklaşımını destekleyen yapıdadır. Diğer yandan, üretilen yeni ürünün üretim ve ambalaj konularında sağlayacağı tasarruf da sektöre ekonomik bir kazanç olarak katma değer sağlayacaktır” dedi.

Abdi İbrahim olarak bilimsel bilginin insan sağlığına yönelik kaliteli ve ekonomik çözümlere dönüştürülmesi gerektiğine inandıklarını ifade eden Karabağlı, sözlerini “İnovasyon süreci Abdi İbrahim’de, insanların sağlık ihtiyaçları, üretim ve pazar ilişkileri gözetilerek yönetilmektedir. Belirlenen vizyon ve hedeflere uygun olarak, Abdi İbrahim yıllık cirosunun yaklaşık yüzde 5’ini Ar-Ge çalışmalarına ayırmaktadır” diye sürdürdü. Abdi İbrahim’in yenilikçi ürünler geliştirmedeki başarısının altında yatan unsurlara da dikkat çeken Karabağlı, “Bu unsurların başında inovasyonu tüm iş süreçlerinin odağına yerleştirmiş olmamız ve sürekli gelişmeye odaklanmış insan kaynakları stratejimizdir gelmektedir” dedi.

Abdi İbrahim 16 Eylül Cuma günü Londra’da ödül Ruban D’Honneur için UKTI Yenilikçilik Ödülleri Kategorisi’nde iş stratejilerini jüriye sunacak. Büyük jürinin seçimi ise 22 Kasım 2011’de Barselona kentinde Avrupa’nın en ünlü iş adamları, politikacıları ve basının da katıldığı görkemli ödül töreniyle açıklanacak.

Bu yıl 5.’si düzenlenen Avrupa İş Ödülleri, HSBC, Infosys, RSM International ve İngiltere Ticaret Bakanlığı’nın Uluslararası Kurumu (UTKI) tarafından destekleniyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Abdi İbrahim’i “yeni yüzyıl”a hazırlayacak kadro güçleniyor

2012'de 100. yılını geride bırakacak olan Abdi İbrahim, 9 yıldır süregelen liderliğini pekiştirmek ve küresel bir şirket olmak hedefiyle yönetim...

Kapat