Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

AbbVie, lansmanını çalışanları ve hastaları ile kutladı 3 Ocak 2013, Perşembe 10:32

AbbVie, lansmanını çalışanları ve hastaları ile kutladı

Abbott‘un bölünmesi sonrasında kurulan AbbVie, dün (2 Ocak 2013) bağımsız bir biyofarma şirketi olarak açılışını kutladı. 40’dan fazla ülkede çalışanlar ve hastalar AbbVie yöneticilerine katılarak, New York Borsası’nda 2013’ün ilk açılış gongunu birlikte çaldılar.

AbbVie tarafından yayımlanan duyuruda, firmanın, ilaç geliştirme konusundaki 125 yıllık zengin geçmişiyle önde gelen bir biyoteknoloji şirketinin odağını ve tutkusunu uzun süredir yerleşik bir lider ilaç şirketinin uzmanlığı ve yapısıyla birleştirdiği belirtiliyor. Duyuruda ayrıca, 170 ülkede hastalara hizmet sunan küresel bir şirket olan AbbVie’nin, yaklaşık 18 milyar dolar yıllık gelirleri ve uzun dönemli büyüme potansiyeline ek olarak şirketin geçmişindeki hissedar temettülerinin devamı ile hissedarlara yönelik değer yaratma taahhüdü verdiğine değiniliyor.

AbbVie Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Richard A. GonzalezAbbVie Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Richard A. Gonzalez, açılışta yaptığı konuşmasında,

“Bugün AbbVie’de inanılmaz bir portföyü, yeni ürün geliştirme aşamasında yer alan sağlam yeni ürün hattı ve büyümeyi sağlayacak hevesli çalışanları olan yeni bir şirketi kuruyoruz. Bu değerler ve durmaksızın inovasyona verdiğimiz odak ile hissedarlarımız için büyük bir değer oluşturmayı amaçlıyoruz.”

ifadelerini kullandı. Gonzalez sözlerine daha sonra şöyle devam etti;

“AbbVie’de taahütümüz, Abbott’un 125 yıllık zengin mirasının üzerine inşa ederek, dünyanın en ciddi sağlık sorunlarına odaklanıp, insanların daha iyi ve daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak. AbbVie’nin kalıcı mirasının ciddi sağlık ihtiyaçları olan hastalar için tedaviler bulmak olmasını amaçlıyoruz.”

Güçlü, iyi yönetilen şirket ve ürün portföyü

AbbVie yarının tedavilerine odaklanan ilaçlardan oluşan geniş bir portföye dayalı yalın ve odaklanmış bir iş modelini benimsiyor. AbbVie’nin uzun vadeli büyümesi, yirmisi ileri evre klinik çalışmalarda olmak üzere; Hepatit C, Romatoid Artrit, Plak tipi Psoriasis, Multipl Skleroz, Alzheimer hastalığı, Parkinson hastalığı, Spondiloartropatiler, Multipl Miyelom ve Endometriyozis‘in de dahil olduğu hastalıklara yönelik yeni keşiflere dayanıyor. Yayımlanan duyuruda, firmanın son birkaç yıldır araştırma aşamasındaki bileşiklerinin sayısını üç katına çıkardığına vurgu yapılıyor.

AbbVie ve inovasyon

Yeni keşifler yapmak ve onları etkili ilaçlar halinde geliştirmek şirketin misyonu ve işinin temellerini oluşturuyor. AbbVie, şirkette çalışan bilim adamlarının çalışmalarında, hastalıkların gelecekte tedavi ediliş şekillerini kökten değiştirme potansiyeli en yüksek hedeflere odaklandıklarını söylüyor.

Duyuruya göre AbbVie, global Ar-Ge ve üretim merkezleri genelinde inovasyon için atik ve işbirlikçi bir yaklaşımı taahhüt ediyor. Şirkette çalışan bilim adamları en çok umut vadeden bileşikleri laboratuvardan klinik çalışmalara geçirmek için patentli teknoloji ve metotlar kullanıyorlar. Firma, yeni keşiflerden oluşan araştırma aşamasını şirket içinden ve dışından oluşturmayı amaçlayan, işbirliğine dayalı bir araştırma modeliyle çalışıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Nasıl Zengin Olamadım - Hakan Okay, Kapital Medya
Nasıl Zengin Olamadım – Hakan Okay

Bu kitap farklı anlatım tarzı ve içeriği ile hata ve başarı kavramlarına bakışınızı değiştirecek...

Kapat